| Aldutssss31 a întrebat:

Credeti ca e prea devreme pentru un tânăr de 19 ani sa fie complet pe picioarele lui si sa nu aiba nevoie de bani de la părinți pentru nimic(datorii,mâncare,haine, ieșiri etc)? Voi la ce varsta ati reusit sa va intretineti complet singuri?

31 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este prea devreme.
Dupa scoala profesionala m-am angajat inainte de a fi implinit 18 ani si am trait din banii mei, pe langa asta mi-am ajutat parintii si fratii mai mici.

| mgtow a răspuns:

Un unchi de la 14 a plecat sa isi vada de viata. Maicamea la 16 a plecat de acasa. Eu 22

| mgtow a răspuns:

In schimb generatia actuala sta cu parintii pana la 40 - 50

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E ceva de laudat. E devreme intr-un sens bun, pacat ca asta exclude complet sansele tanarului de a merge la facultate impreuna cu generatia lui.
Eu nu stiu daca sunt independent sau nu, acopar din banii mei masinile + intretinerea lor, materiale de constructie, toate obiectele mele si viata sociala, dar inca mananc cu ai mei thinking
Cheltuim toti la gramada, nu stiu daca la final ies pe plus sau minus.
Asta se intampla de pe la 23 de ani.
La 17 ani am inceput sa fac bani, dar nu eram independent; nici nu imi doream. Am si stat degeaba cu anii, de cate ori aveam chef.
Gandindu-ma la adolescenta mea, mi-as dori sa le dau copiilor mei un pic mai mult decat am primit eu. Cu anturajul potrivit si capul pe umeri, nu o vor lua razna.
Un start bun nu are cu ce sa-i incurce.

| Catrice a răspuns:

Devreme? Târziu chiar.

| SilentRain a răspuns:

Nu,când m-am angajat adică pe la 17 anii

| Catrice a răspuns (pentru SilentRain):

Deci tu mi-ai furat bicicleta din fata ușii acu 15 ani thinking

| SilentRain a răspuns (pentru Catrice):

Aaa deci tu ești aia scunda cu dinți scoși, părul plin de noroi și capul patrat

| Catrice a răspuns (pentru SilentRain):

Nu,aia era sorta da ai uitat-o în beci un an și o ieșit abia atunci.

| SilentRain a răspuns (pentru Catrice):

Aaa nu-i mă... Tu erai că te-am văzut căutai in gunoaie

| Catrice a răspuns (pentru SilentRain):

Pai eu aveam implanturi fa...o fi fost vecina

| SilentRain a răspuns (pentru Catrice):

Aveai implanturi de măsele...

| Catrice a răspuns (pentru SilentRain):

De toate felurile....tocmai venisem din Spania cu Georgel a lui Tomescu îl știi tu, băiat bun, de casa, duce fete la munca în Spania sa facă și ele un bănuț de buzunar ca are suflet mare. Mai știi când te-o sunat și pe tine și nu te-o lăsat gagicu?

| SilentRain a răspuns (pentru Catrice):

Pai nu mă lăsat că nu se îngroapă singur gagiu'
Aaa deci cu asta te-ai ocupat pe acolo... mi-am dat seama după tocurile roz de 15 și fusta de-o palmă...

| Catrice a răspuns (pentru SilentRain):

Uf nu erau roz, erau magenta cu talpa fucsia...nimic nu știi sarako.
Și nu era de-o palma, îmi acoperea complet fundul tongue

| SilentRain a răspuns (pentru Catrice):

"Fundul " ăla mai plat de cat asfaltul
In afara de negru și alb nu vad și alte culori inutile...

Așa ți-ai renovat casa laughing

| Catrice a răspuns (pentru SilentRain):

Ia uite ce pantofiori mi-am luat săptămâna trecută nu-i asa ca crapi de invidie? :))
https://www.luisaviaroma.com/......74I-Y7H024

| SilentRain a răspuns (pentru Catrice):

N-ai să mă vezi să mă aplec la asemenea rahaturi
Singurul mod de-a mă face să crape de ciuda e sa mă bați la PUBG...
In rest mi-se rupe de câți banii da unul pe niște țoale fara vreo valoare, fa-mi in ciuda și da de mâncare la săracii...
Mă mir de ce se lăuda lumea cu așa ceva, risipa de banii pe niște figuri... Mai bine s-ar flexa toți pe fapte bune

| Catrice a răspuns (pentru SilentRain):

Of bine hai că-ți iau de pomana o sawruma cu pepsi cu gheața sa nu-ți mai ghioraie matelewinking

| SilentRain a răspuns (pentru Catrice):

Refuz aceasta poamă ucigătoare de calorii și nesănătoasă tongue
Mai bine îmi fac o cafea și legume la cuptor

| Zuzu1991 a răspuns:

Da, mult prea devreme, asteapta macar pana la 49!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici vorbă. E chiar de apreciat.

Răspuns utilizator avertizat
| geoconda a răspuns:

Daca asta faci tu, Felicitări!

| FOG92 a răspuns:

Eu zic sa investesti in tine, in scoala, o meserie pe viitor, daca nu vrei sa supravietuiesti in Romania de unul singur sa nu mori de foame pe un salariu de 1500 de ron, gandeste-te bine ce vrei sa faci...ce INTRETINERE VORBESTI, aberezi acolo

| Georgexyz99 a răspuns (pentru FOG92):

Imi cer scuze ca ma bag ca musca in lapte dar totusi ai dreptate in privinta asta, in Romania mori de foame, pentru un trai singur ai nevoie de minim 2000-2500 lei ca sa te poti intretine decent, sa ai ce manca si sa iti platesti utilitatile. Daca ai si masina, trebuie undeva in jur de 4000 de lei, altfel esti fu7u7. Eu unul ma gandesc foarte serios sa plec sa muncesc in Olanda, chiar daca nu mai am familia si oamenii dragi langa mine, plec acolo pentru a munci si pentru a ma putea întreține decent

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Georgexyz99):

Bravo maestre. Eu vreau sa merg la Viena.