| aniohetova a întrebat:

Credeti ca este posibil sa te reintalnesti cu o persoana pe care nu o cunosti, dar cu care ai interactionat o data din greseala, atunci cand ai sentimentul acela ca era cineva cu care iti era scris sa te intalnesti, dar fiindca nu ai stiut asta, ai ratat sansa... Credeti ca este posibil? credeti in destin?

Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Daca doua energii sunt predestinate sa se intalneasca, aceasta se va intampla chiar si peste ani sau zeci. Nimic nu este intamplator, si de aceea poti avea certitudinea ca acea persoana nu ti-a iesit haotic in cale. Totul are un rost chiar daca nu neaparat cel pe care-l percepem noi. Obisnuim sa dam frau liber imaginatiei si viselor si sa pierdem de fapt astfel esenta insasi a vietii si valoare noastra ca fiinte umane. Iar acea emotie sau reactie, cum o numesti tu, nu este deloc din greseala. Sunt suflete care se atrag, iar altele care se resping. Depinde ce cauti tu de la viata si de cata iubire si abundenta doresti sa atragi in jurul tau. Cauta in continuare sa cutezi catre iubire. Caci iubirea, la timpul potrivit va veni, prin cei pe care-i vei intalni de-a lungul anilor, la tine. Te sfatuiesc sa citesti acest articol:
http://armmonie.webs.com/putereagandului.htm

2 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Da, cred ca e posibil. E totusi greu de prevazut cand te poti reintalni cu persoana respectiva. Poate peste o zi, sau peste zeci de ani.Depinde de norocul fiecaruia dintre noi si de cat de bine stim sa iesim in intampinarea destinului.

| HappyUserUnknown a răspuns:

Daa, mi s-a intamplat si mie o chestie demuuuult. Era din scoala, dar nu il cunosteam personal. Insa era peste tot unde ma duceam! laughing... oriunde, crede-ma! Intr-un final ne-am cunoscut si am devenit cunostinte, dar acum nu mai stiu nimic despre el thinking Si acum ma intreb, de ce nu-l mai vad peste tot, ca inainte? laughing. Oricum, da, cred ca este posibil si cred in destin! =)