| OanaMariaG a întrebat:

Credeti ca inceperea facultatii poate dauna o relatie? care poate duce chiar la despartire...ma refer d. p. d. v a ambilor parteneri...care sunt la facultati in orase diferite? dau fundita mersi mult

Răspuns Câştigător
| roxyana03 a răspuns:

Buna, daca va iubitii nu o sa va afecteze cu nimic, asa cum nici pe minme nu m-a afectat eu find la liceu, iar prietenul meu, find acasa, eu stand in chirie, la o familie, care tot asa era un baiat de 18 ani, care ma intelegeam destul de bine, ieseam in oras, dar nu aveam nimic cu el, i-am explicat prietenului meu, si a zis ca pentru ca ma iuubeste si are incredere in mine nu este nimic, nicii pe tine nu o sa aiba cum sa te afecteze... facultatea e una, iubitul e alta. sper sa nu va certati. va intelege daca te iubeste:8. bafta la facultate, si in relatie la fel:*

1 răspuns:
| TrixLove a răspuns:

Cred ca mai mult conteaza facultatea. Pentru ca tine de viitorul tau. Iar relatia, daca e reala, el poate va intelege si apoi va veti muta impreuna. Gandeste-te mai intai la viitor, la ce vrei tu de la viata. Vrei o casnicie frumoasa si sa nu ai loc de munca bun sau sa fii somera, ori vrei sa ai o casnicie buna, cu altul sau poate tot cu asta cu care esti acum si sa castigi bine? Conteaza mai mult viata ta ca om. Prea multi someri deja big grin