| AdinaCrissa a întrebat:

Credeti ca intr-o relatie serioasa cei doi parteneri ar trebui sa faca shimb de parole(mess)?
Argumentati, funda!

17 răspunsuri:
| OrionM6 a răspuns:

Depinde de fiecare happy Argument: Fiecare persoana e diferita si are proprii pitici pe creier, asa ca fiecare face cum crede ca e mai bine.

| negru30 a răspuns:

Din partea mea poate sa intre de cate ori doreste pe mess-ul meu Nu am nimic de ascuns

| JustDeedee a răspuns:

Nu neaparat! Parola e ceva personal, iar cand vine vorba de parola eu ma gandesc ca nu are incredere in mine... happy Ce-i asa interesant in lista mea? Asta nu se intampla mereu, poate fi luata ca si ceva de genu ' : " ce e al meu e si al tau ".

| halfway a răspuns:

Nu!

| angel74dm a răspuns:

E a patra întrebare identică şi ţi s-a răspuns de 8 ori... Nu ajunge?

| мιcυтѕαααα a răspuns:

Nu cred. Eu am facut o data asta si prietenul meu, Andrei, a intrat la mine, mi-a jignit toti prietenii si a schimbat parola. Prietenii mei nu au mai vorbit cu mine ca s-au gandit ca Andrei nu poate face una ca asta. (Andrei se purta foarte frumos si era civilizat si bun la suflet) cel putin asa il credeau ei dar eu i-am aflat adevarata identitate. NU da parola nimanui! O sa patesti cum am patit si eu ca prietenii nu au mai vrut sa ma ierte. Cu toate ca nu era vina mea da' nu voiau sa inteleaga. Pa, o zi buna!

| uiteasa a răspuns:

Nu consider ca o relatie ar trebui sa se bazeze pe scimbul de parole de mess/fb. daca consideri ca acest schimb creste increderea dintre voi, poti face asta, dar altfel nu vad rostul.sincer happy

| qwydyu a răspuns:

Nu e neaparat. Dar daca aveti o relatie de ceva ani ar trebui sa stiti tot unul despre celalalt.Si pot aparea motive de cearta in legatura cu messengerul sau facebook. Doar ca atunci cand vrei sa faceti "schimb" de parole sa nu il iei direct ia-l pe ocolite. Nu ii zi: DAmi parola de mess ca ti-o dau si eu pe a mea... Gandeste-te la ceva dragut sa zicemhappy. Sper ca te-am ajutat.

| DruggedCandy a răspuns:

NU...pentru ca fiecare persoana are intimitatea ei, oricat de apropiati ati fi el sau ea poate vorbii lucruri despre care se poate vorbi numai cu prietenii cum fac eu si iti spun nu dai parola ta nimanui de aceea este parola de altfel toata loomea ar intra pe id celorlalti daca thu ai incredere in el si sfatul meu nu ti se pare folositor fa ceea ce crezi dar cred ca si alte persoane vor raspunde asemenator :*

| bunica18 a răspuns:

Intr-o relatie "serioasa" nu, insa intre sot si sotie se poate. Depinde de scopul pe care il urmaresti, daca simnti nevoia sa il "spionezi" (sau invers) nu are rost, pentru ca va otraviti unul pe altul, daca sunt considerente practice poate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O relație serioasă nu înseamnă asta. Dacă îmi cere parola din nesiguranță față de mine ( implicit și de el),nu i-aș spune-o. Dacă mi-o cere așa, ca fapt divers sau doar din curiozitate, i-aș spune-o.Contează mult pentru ce vrea să știe parola. Prima îi trădează neîncrederea, iar asta mă face să nu i-o zic (și nici ca relația să mai fie așa "roz" ).

| Ecea a răspuns:

Categoric nu.
Ce sa caut eu in lista ei, sau ea in lista mea? Este penibil sa vrea cineva sa vorbeasca ceva cu mine si sa raspunda prietena sau invers.
O dovada de neincredere si mitocanie.
Cum sa ceri la cineva parola?
E ceva personal, intimitatea ta.Nimeni nu are dreptul sa iti stie parola de la nimic.

| Rockart a răspuns:

Nu!

| Nolkyz a răspuns:

Mi se pare o copilarie

NOname
| NOname a răspuns:

Personal, mi se pare o prostie. Fiecare are dreptul la intimitate.
Însă dacă amândoi sunt de acord, n-au decât s-o facă.

| aℓℓ3XAnDry a răspuns:

Nici n ar trebui sa existe mess intr-o relatie serioasa

| AliceThai a răspuns:

Nu.
Ar trebui sa aiba incredere unul in celalalt, e de ajuns... presupunand ca relatia e intr-adevar serioasa.