| anonim_4396 a întrebat:

Credeți ca o femeie si un barbat pot ramane fericiti pana la adanci batraneti?

28 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu mai merge treaba, in 27 de ani din viata mea n.am gasit una demna de casa si masa. Am observat ca fetele urate stau cu indivizi frumosi si aia frumosi cu fete urate. Nu pot sa ma adaptez la asa ceva de ce sa stau cu una urata? Doar de dragul sexului in pat nu (chiar daca are craci lungi si tate forme) nu ma incanta. Daca arata bine e panarama si din nou e problema asa ca viitorul e facut mai bine fara complicatii in 2

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Eu cred ca sunt si fete mai putin urate sau mai putin frumoase.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Da dar trag la oamenii inadecvati

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Logic ca pot.
Daca e vorba de iubire sincera si de compatibiliate, da.
Daca e vorba de interese, obligatii si tot ce nu tine de o iubire sincera si de atractie, nu se va ajunge prea departe.
Poti vedea cupluri care dupa un an ajung la divort.
Poti vedea si cupluri care sunt de zeci de ani impreunta si sunt la fel de fericiti si entuziasmati ca in primele zile.
Ce crezi? Cine nu are parte de asa ceva zice ca nu se poate...

| 4b a răspuns:

Cica: ''Drumul spre fericire presupune trei secrete: hotărâre, efort şi timp.''winking

| RAY a răspuns:

Nu stiu,pacat ca in ziua de azi ideea de familie este tot mai atacata, in schimb se promoveaza homosexualitatea,feminismul, mgtow,materialismul, toate astea sunt lucruri radicale, nu se promoveaza iubirea, umanitatea, familia

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă se iubesc, pot fi fericiți că se au unul pe altul! day dreaming Chiar dacă s-ar confrunta cu o mulțime de probleme, împreună totul le va fi mult mai ușor.

| SilentRain a răspuns:

Fericiti pana la adanci batraneti, nu prea cred
Dar pot ramane impreuna

| OldSoul a răspuns:

Depinde ceea ce se intelege prin "fericiti".
In ziua de astazi fericirea e mai mult materiala.

| Lioana a răspuns:

Teoretic e posibil. Practica ne omoara.

| PersonajFictiv a răspuns:

Separati sau...impreuna?

| CleanHeart a răspuns:

Daca decid asta da, totul depinde de ei si de iubirea pe care si.o poarta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai demult puteau, dar conform "normelor"/principiilor/stilului de viata de de azi NU PREA

| Elide a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai sunt cazuri si in ziua de azi, dar nu se stie ce îți rezerva viitorul peste cativa ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pana acum vad ca s-au scris mai multe postari optimiste, decat pesimiste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Dar moartea tot o sa-i desparta. unul o sa moara trist, doar daca au noroc sa moara impreuna in aceeasi zi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu daca cineva mai poate fii fericit la varsta aia

| Kerre a răspuns:

Da, acum depinde ce fel de cupluri sunt, daca se inteleg foarte bine, se ajuta reciproc atunci este o sansa destul de ridicata sa ramana impreuna pana la batraneti.

| mihaicelsfant a răspuns:

Da

| alex15ccc a răspuns:

Da, sunt multe cupluri care au murit impreuna

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Da,bineînțeles.

| Alfred0703 a răspuns:

Depinde. Daca barbatul are 55 de ani si femeia 25(ca doar tot e la moda familia traditionala), atunci cu siguranta femeia poate sa stea fericita 15-20 de ani pana moare barbatul si dupa sa ramana cu banii.

| IoanaRoman09 a răspuns:

Logic ca da

| LaraClarice a răspuns:

Da. O relație se bazează pe respect și acceptare, pe lângă altele. O relație ideală, din punctul meu de vedere, este aceea în care partenerii cresc împreună, îmbătrânesc împreună, își văd nepoții crescând.

| Basthet a răspuns:

Bună! În mod sigur, se poate. Dacă formează un cuplu din prima tinerețe și se iubesc atât de mult încât caută să se formeze unul după celălalt, dacă după ani de conviețuire în locul iubirii se instalează o prietenie adevărată, dacă în locul pasiunii sexuale se formează o camaraderie apropiată, dacă cei doi se apreciază și se respectă unul pe celălalt, se poate!

| Anemoneeeeee a răspuns:

Nici macar Biblia nu arata acest fapt, ca doua persoane sa ramana impreunawinking

| AceaFată245657 a răspuns:

Depinde de relație...

| sylviu3777 a răspuns:

Da, acum depinde si de femeie si de barbat