| anonim_4396 a întrebat:

Cum aflu daca fiica mea adolescenta se masturbeaza?

60 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da chiar asa...intreab-o direct daca se masturbeaza... ce asa mare filozofie...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Simplu. nu afliilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pun o fata sa se dea prietena ei si sa afle

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toata lumea o face, e ceva normal la varsta adolescentei, aminteste-ti bine ca si tu o facea-i, deci uite ca ai aflat raspunsul!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba esti un parinte foarte prost daca crezi ca trebuie sa afli daca se mastrbeza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da las-o nene in pace ce te bagi tu ca musca-n rahat in viata ei intima!? Scuzati expresia. Parca tu nu faceai laba cand erai de varsta ei? Zi mersi ca nu posteaza intrebari pe site-ul asta cu CUM AFLU DACA PARINTII MEI CRETINI SI-O MAI TRAG?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea vad care este problema in asta...toti adolescenti se masturbeaza incepand cu 10 ani ca sa stitismug...ai motive sa crezi ca fica ta se masturbeaza.si daca ar fi asa. ce are? las-o sa isi cunoasca trupul, nu zic sa se masturbeze exagerat dar nici sa nu ii interzici.ar fi prostesc,, si sa discuti cu ea.ar rusinao si s-ar simti jicnita intr-un fel sa zic asa. ofera'i carti depre sex(metode de protejare si altele) big grinnu e nimic anormal ca fica ta sa se masturbeze mai anormal e un adolescent care nu se masturbeazalaughing mai bine lasao nu cred ca o face asa de desoh go on nimeni nu exagereaza fica ta e ok big grin

las'o sa'si cunoasca trupul, masturbarea incepe oricand din greseala sau nu, prietena mea are 14 ani si se masturbeaza de la 10 ani cu verisoara ei mai mica, nu isi penetreaza vaginul decat isi stimuleaza clitorisul parinti nu stiu. si ce daca se masturbeaza? sunt tot oameni care cunosc placerea fizica mai repede

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai avea o relatie buna intre tine si ea ai stii bine.adica ma refer ai vorbi mai "deschis" cu ea despre sex.si pur si simplu ti-ar spune, dar asta inseamna ca nu ai o relatie prea buna cu ea daca ai ajuns sa postezi intrebari pe site.scuze daca te-a deranjat ce am spus dar asa este. :p
P. S. apropo de intrebare.nu e nici o problema daca se masturbeaza.ai fii mai multumita sa aflii ca intretine relatii sexuale decat ca se masturbeaza? nu cred. Mai bine invat-o despre protejare si chestii.chatterbox. dar raspunsul nu stiu la ce ti-ar folosi...ai pedepsi-o? tu nu faceai asa ceva? nu prea cred :d. sfatul meu : las-o sa se cunoasca singura si nu e bine sa ii interzici anumite lucruri care sunt perfect normalewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da ia raspunde-ti sg la intrebare... u la varsta ei ce faceai?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasati ma drac fetele in pace sa se masturbeze in voielaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce drk nare voie fata sa se masturbeze (bai fratilor toti parinti fac asa lasa fata in pace

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Afli simplu... o intrebi laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu siguranta este intrebarea unui tata dar ba-i gandeste-te tu la ce varsta faceai si nu o intreba nu nimic nu o spiona las-o ca e viata ei maaaa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

S ce daca se masturbeaza?
scuza-ma si tu ai fost de varsta ei si sunt mai mult sigura ca si tu o faceai
la pubertate o faci involuntar
fara sa stii daca e bine sau rau; ce inseamna asta; ce riscuri sunt

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ajut o si tu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este totul 100% normal app sa nu faci greseala sa o intrebi in mod direct asa ceva... acest lucru o poate afecta (in functie de fiecare persoana ) asa ca ai grija, adolescenta este una dintre cele mai importante etape ale vietii poate chiar cea mai importanta cu adolescenta ei startul in viata ...cred ca nu ai vrea ca fica ta sa il rateze thinking asa ca las-o cat se poate de libera!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Simplu cautai in camera si vez\i daca are stii tu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am o vecina de varsta mea... 30 si.eu fiind barbat.mama ei nu o lasa sa fac nimic ca vezi doamne fata mea tresa marite viginna eram ca fratzii ne impartaseam toate chiar si can d se masturbea imi zicea eu la fel.problem ae ca de atata,, nu-i voie aia nu-i voie aialata,, a juns fata la nebuni.Acum are 4 copii cu 5tatzi. daca ma intelegi lasa fata in pace mai bine vb subiectul impreuna.rezolvatzi cumva.asai mai bine.pana nu-i tarziu.Am un baietel de 8 ani trebuie sa vb cu el la un moment dat nu? putina libertate nu-i strica

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce distrus esti ba... si prost pe langa asta laughing lasa-ti fata in pace comunistule

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gandeste si tu spioneazo!))rolling on the floor

| anonzone a răspuns:

EEE, ba da ce e cu parintii din ziua de azi rolling eyes doamne.Si ce daca o face? respecta si tu intimitatea fetei si sa nu te gandesti sa ii spui ceva de genul "stiu ca te masturbezi" sau sa o certi, e natural sa o faca, ce vrei, sa nu mai zic ca o stresezi si o so rusineze asta.Deci nu vad care e problema.

| altul a răspuns:

Daca imi rasp... spune acum u cand ereai adolescent faceai asta?

Alte răspunsuri
| Theodoraioana a răspuns:

Scuze dar de ce vrei sa aflii asta?
este absolut normla si sanatos pentru varsta ei
sunt absolut sigura ca si tu te masturbai la varsta de 14-15 ani
corect?!

| radu_tudose a răspuns:

Intreab-o direct! tongue

| diana35 a răspuns:

Doamne, nu pot sa cred ca iti pui problema! Chiar daca o face, e o chestiune intima! Si fata are discernamant, nu prea mai e cazul sa-i zici tu ce sa faca...

| nicoleta_vaduva a răspuns:

Poti sa o duci la un control ginecologic, dar e posibil sa nu-si dea seama...Dar...De ce ai vrea sa afli asa ceva?!

| verde a răspuns:

Dar de ce te bagi in viata ei intima? Pe tine te-au deranjat parintii tai cand faceai laba?

| radu_parlog a răspuns:

O face, n-o face, treaba ei, e ca si cand ea ar vrea sa stie in ce pozitie ai conceput-o sau ceva in genul asta... E prea bizar numai sa iti pui problema!