| Teddy_6725 a întrebat:

Cum am spus o sa zic problemele pe rand...Am 12 ani si acum un an adica in clasa a 4-a m-am atasat foarte mult de colegi si de profesoara eram doar 10 si faceam cat 100.Amintiri frumoase clipe de neuitat dar acum cand nu mai suntem impreuna cu toti am un sentiment de singuratate si parca as vrea sa nu exist de uitat nu se pune problema pentru ca oricat as incerca nu pot... Ceva sfaturi?

5 răspunsuri:
| kaya a răspuns:

E normal sa iti fie asa dar te vei obisnui, ca v-ati despartit nu e ceva grav. Poti tine legatura cu invatatoarea, colegii sa iesiti la un suc sa mergeti in parc sa va plimbati, asa te vei desparti mereu si in clasa a 8 si dupa liceu asa ca acum iti vei face noi prieteni dar asta nu inseamna ca nu veti mai pastra legatura cu fostii colegi. Puteti vorbi pe messenger, la telefon etc.Nu fi trista caci te vei obisnui

| CHILIPIR a răspuns:

Pastreaza legatura cu ei si nu e nimic pierdut.

| Teddy_6725 explică:

Problema e ca lor nu le pasa de amintiri si dna profesoara e foarte ocupata si are probleme de sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pune problema unei bune comportari si unei bune evolutii scolare.In momentul cind ai fost buna ar fi trebuit sa fie un impuls spre a te propulsa in mai buna. Odata ce decazi in amintirile de pe vremea cind erai foarte buna, nostalgii pierdute, nu pot sa ma gindesc decit ca ti-au luat-o altele inainte si tiun sa mentionez ca nu-i vina nimanui decit a ta pentru ca privesti in trecut decit sa-ti fie privirile aprinse de stralucirea viitorului.Am un baiat care e de virsta apropiata cu tine si am tinut sa-i mentionez ca nu-l voi putea ajuta cu nimic pentru ca singura bogatie este in capul lui.Succes.

| inger-ranit a răspuns:

Pai, poti sa iei legatura cu ei la telefon, pe messenger.

daca te ajuta. poti sa te intalnesti cu invatatoarea in week'enduri, sa-i spui cum merge cu scoala.

si eu am trecut prin ce treci tu, am tinut legatura cu doamna invatatoare mereu...