| MonyMonica876 a întrebat:

Cum ar trebui sa fie o relație de cuplu sănătoasă? Eu si soțul meu nu prea ne înțelegem de asta întreb

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Divorteaza si nu va mai chinuiti, daca nu va mai iubiti si nu vreti sa cedati.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Primul pas e cominicarea, sa vedeti de ce nu va intelegeti

| sierra1 a răspuns:

Sunt aici vreo opt factori

https://fainsisimplu.ro/relatie-de-cuplu-sanatoasa-5938.html

și ar mai fi câteva...

| JohnnydeFeer a răspuns:

Comunicare, Intelegere, Compromisuri.

| Whitte a răspuns:

Inainte de casatorie va intelegeati? Ce a intervenit de nu va mai intelegeti? Analizeaza acest aspect.

| gaminator a răspuns:

Gandeste te la motivul pentru care v ati casatorit. Daca ati fost uniti la inceput de vreo patima, daca v ati cunoscut intr-un mediu promiscuos (baruri, cluburi etc.), daca aveati interese si viziuni comune la inceputul relatiei si lista poate continua, de cele mai multe ori problemele sunt inca de la inceputul relatiei, doar ca nu le vedem pentru ca atunci cand suntem indragostiti, defectele celuilalt pier. Casnicia este o constructie continua, daca vrei sa il repari pe cel de langa tine, lucreaza mai intai cu tine si atunci si acela se va schimba. Neintelegerile sunt lucruri foarte firesti, important este sa nu ramanem impotmoliti acolo. O solutie care nu da gres este prezenta la Liturghie duminica dimineata impreuna sau separat daca partenerul refuza la inceput, iar ideal ar fi sa aveti amandoi acelasi duhovnic, cu care sa va sfatuiti in deciziile importante pe care vrei sa le luati in viitor.