| Rox3tte a întrebat:

Cum ar trebui sa ma comport intr-o relatie daca prietenul meu este f timid cand sunt mai multi prieteni in jurul nostru?

Răspuns Câştigător
| Remus82 a răspuns:

Sa te comporti normal,sa fii sociabila, civilizata, prietenoasa.

11 răspunsuri:
| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Cu rabdarea treci PONEIUL.

| DAПA a răspuns:

Buna!
Pai avand in vedere faptul ca el este mai timid tu ar trebui sa fii mai indrazneata.
Bafta, puplove struck

| ladyMillion a răspuns:

Heyhappyin primul rand nu este un lucru de care sa-ti faci grijiwinkingasa sunt unii baieti mai timizi, si nu ai cum sa-i schimbi indiferent de ce facihappye o chestie care tine de caracterul fiecaruia...intr-un final,se va obisnui,cu prietenii si ai sa vezi,va fi in largul luihappyasa mi s-a intamplat si mie,numai ca eu eram cea timida,dar el ma saruta,de fata cu oricine,nu avea treaba, si am inceput sa ma obisnuiesc cu astahappysi nu mai sunt asa de rusinoasahappydeci singurul lucru pe care ai putea tu sa-l faci ar fi sa-l incurajezi, sa-i fii alaturi de fata cu prietenii sau cu alte persoane pana se va obisnui si apoi vei vedea ca va fi altfel situatiahappy
succeshappydaca vrei sa mai vorbim imi poti lasa id-ul tau printr-un msjhappysi sper ca te-am ajutat

| DoRu a răspuns:

Tre' sa incerci sa vorbesti cu el... Sau ceilalti sa incerce sa vorbeasca cu el, sa'l faci sa se simta bine... Oricum, la inceput e normal sa fii timid(a) pana te obisnuiesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa cum spune si colega "bla-bla"(nu stiu daca am scris corect) timiditatea tine de cum e "omu" cam de cand se naste; normal dispare in timp, si anume "in timpul" in care incepi sa te maturizezi;(explic si eu cum pot); el trebuie sa capete TPU(rectific-TPU), si asta se intampla cand cei din jur ii mai spun din cand in cand ca e un tip ok; astfel ca e bine sa-i spui-chiar daca nu e 100% adevarat-ca ii sta super cu tricoul ala,sau ca iti place la el ca isi tine spatele drept si deci ca arata bine(e inalt),daca inceraca o poanta, mai razi si tu si spui ca a fost reusita, etc-etc; astfel prinde incredere in el si atunci cand sunteti pe undeva...se simte "bazat" ca sa zica asa! cam asta e; sper ca m-am facut inteles si ca raspunsul meu iti va fi de folos;

Răspuns utilizator avertizat
| Remus82 a răspuns (pentru Dezaxat):

@Styx i-am spus cum ar trebui sa fie o fata in general, nu musai sa faca pe plac unor dobitoci.Se descurca ea...

| GenetiX a răspuns:

Trage-i pantalonii jos si tipa in gura mare. Ajutoor!

| ciresik80 a răspuns:

Aceeasi problema am avut-o si eu cu prietenul meu dar se rezolva, fii tu mai indrazneata in prezenta prietenilor si in timp va fi si el la fel de indraznet te asigur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tu il vezi pe el ca e timid? sau ii vezi pe ceilalti mai indrazneti? mai multe au dat-o in bara crezand ca timidul e prost sau mototol si s-au fript alegand masculul alfa.dar de; fiecare cu soarta lui.cum trebuie sa te comporti? adica? cu decenta, respectandu-ti prietenul si relatia daca e relatie serioasa. daca calci pe bec vei suporta consecintele.am vazut atatea cazuri incat vam stiu ce e in capul tau.revino-ti.

| AliceThai a răspuns:

Parera mea e sa stai pe langa el, sa-l cuprinzi de mijloc, sau sa-l tii de mana - cred ca asta o sa-i dea curaj happy... ma rog, cat e de important asta nu stiu, cum adica e timid cu prietenii?!