| cipy a întrebat:

Cum as putea face ca sa dispara acea bariera de exprimare, de vorbire care apare uneori intre mine si prietenul meu?

Răspuns Câştigător
| xibalba a răspuns:

Invinge`ti timiditatea, pune`ti`va intrebari frecvent, asa o sa va cunoasteti mai bine unul pe celalalt. poti sa il intrebi de exemplu ce ar face intr-o situatie oarecare(ipotetica). Incet, incet, veti vedea ca lucrurile se vor remedia si comunicarea se va face foarte simplu. Trebuie, insa, sa ai ceva rabdare. Discutii sunt o gramada, iar subiecte de asemenea. Lasa timiditatea de o parte si incepe tu un subiect interesant, daca el e mai rezervat. O sa vezi ca asa o sa faca si el si veti incepe sa comunicati din ce in ce mai bine. cum ziceam...sa aveti rabdare. Bafta!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Va disparea in timp, cunoscandu-va mai bine. Gandeste-te care sunt cartile tale preferate si da-i-le sa le citeasca. Discutati apoi depre ele pe larg. La fel cu melodia preferata, cu materia preferata, etc. Asta o sa va apropie, o sa darame barierele de comunicare.

| rozalia25 a răspuns:

Citeste cartea "barbatii vin de pe marte, femeile vin de pe venus" o sa te ajute mult.

| mioara a răspuns:

Cand doi se iubesc nu trebuie sa existe bariere, timiditate sau minciuna.

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

Bagy 50 de bani si se ridica singura!tongue

| christabell a răspuns:

Intre prieteni nu exista bariere de comunicare sau colaps comunicativ. Daca va leaga preocupari si gusturi comune comunicarea vine de la sine.Sa stii ca se poate comunica si prin tacere si nu e neaparat stanjenitoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dispare prin comunicarea deschisă dintre voi.
Pa, pa.