| puiuc a întrebat:

Cum as putea sa imi hranesc dorul de ea? Pentru ca pozele si filmarile cu ea care le vizionez daca nu din 4 in 4 ore din 10 in 10 sigurat nu sunt suficiente ce as putea face altceva? citesc de la primul mesaj care l-am trimis pana la ultimul si de la primul mesaj primit pana la ultimul cu bune cu rele, citesc fiecare poezie care i-am scris-o din minte "nu va ganditi ca sunt poet dar mai scriu din cand in cand" pentru mine sunt frumoase asa imi exprim iubirea cateodata "dar poate ca ea cand le citeste i se par aiurea" ce as mai putea face? un mic ajutor mersi PS B

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, dar de ce sa suferi? DAca tot te gandesti la ea si la amintirile cu ea si de la ea, mai mult rau iti faci ca asa nu o vei uita deloc; ori te impaci cu ea, ori incearca sa o uiti ca asa nu vei reusi deloc sa o scoti din mintea ta.NU cred ca are rost sa rascolesti trecutul si amintirile care dor adesea...inteleg ca poate inca o iubesti dar daca nu mai esti cu ea, de ce sa te ranesti singur? Nu stiu ce sa zic, dar parerea mea e ca daca nu esti cu pers. iubita de care te-ai despartit mai bine incerci sa o dai uitarii, ca amintirile sunt ca niste cutite care provoaca rani adanci.

| campanario a răspuns:

Sa vb cu ea, e unicul sfat si sa ajungeti la un anumit acord comun. Nu stiu de ce v'ati despartit, insa trebuie sa fie ceva tare mai ales ca eu te vad pe tine foarte abatut. Vorbeste cu ea si cine stie poate mai exista o sansa, toata lumea are drèptul la o noua sansa nu? Daca vrei sa vb cu cineva poti sa imi scrii mesaje ca am sa iti raspund. Pupici

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Nu te-ai gandit ce este mai bine? Sa-ti hranesti dorul sau s-o uiti. Pentru ce sa-ti hranesti dorul daca ea nu mai e cu tine? Iti faci mai mult rau! Mai bine ai incerca s-o uiti. E greu, stiu. Dar nu trebuie sa pui suflet. Poate chiar ai iubit-o si iti este foarte greu. Dar de cat sa faci sa fie mai greu, mai bine faci un efot acum ca s-o poti uita si sa-ti fie mai usor. Si poeziile poate pentru ea sunt absrude, dar nu-s ale ei. Este modul tau de a-ti exprima sentimentele. Sunt sigura ca o vei uita. Hranirea dorului este doar o incercare zadarnica. Pup.

| puiuc explică:

Ea nu vrea sa ne despartim dar este ceva la mijloc eu simt si imi dau seama dar ea neaga dar imi si da raspunsul pe ocolite ca e asa exemplu am iesit cu ea sa mancam undeva pe munte si a fost totul asa frumos dar imi zicea sa facem sa nu afle parinti ei incan ma iubeste simt si imi arata tot pe ocolite. ce e cel mai nasol e ca s-a dus de vineri acum in 10 pana duminica la baiatul care zice parinti ei ca e bun pentru ea sa ii cunoasca parinti si plang intruna tremur tot pentru ca e acolo, parinti ei o ameninta ca o da afara din casa daca mai umbla cu mine dar de fata cu mine nu au nici o treba cu mine ma vb pe la spate ii iubesc parinti asa cum sunt mai ales ca la ea i-a murit fratele acu un an si parinti ei mi-au cerut in ziua mormantari sa raman in familia lor si acum cum o ameninta pe ea sa se duca de langa mine ea nu ar vrea dar nu stie ce sa faca

| annye16 a răspuns:

Asta da intrebare...
parerea mea este ca trebuie sa clarifici ce este cu adevarat intre voi. dupa care sa tremuri.sau mai stiu eu ce poti sa faci(d-ale suferintei). poate ea alege sa stea cu familia ei. si nu stie cum sa se imparta.cu cu fam si cu tine. si poate te iubeste.si tu nu o intelegi.
trebuie sa clarifici situatia dintre voi,, apoi concluziile si consecintele happy
gandeste-te bine

Pupici. si astept un raspuns de la tine daca ai rezolvat ceva happy ( astept waiting)

| roxxy96 a răspuns:

Dar s-a despartit de tine sau ce s-a intamplat? Incearca sa te gandesti la clipele frumoase petrecute impreuna si sa asculti melodia voastra preferata