| irynna a întrebat:

Cum ati evita o persoana(de sex feminin)fara ca ea sa se supere?

Răspuns Câştigător
daniela
| daniela a răspuns:

Pai daca nu te intereseaza persoana respectiva, de ce iti mai pasa daca o superi sau nu?

7 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Depine de motivul pentru care vrei sa o eviti. NU ti mai plac ochii ei,,,, sau ce te a deranjat asadeodata? daca e o simpla amica ok nu mai vb si gata. Dar dac ae o persoana cu care prin anumite contexte trebuie sa ai contact [soacra. cumnata eta] atunci e bine sa purtati o discutie civilizata ce nu iti place si cum puteti comunica pentru ca eu nu cred ca sunt persoane cu care nu se poare vb ...sau pur si simplu ar trebui tu daca esti mai tinara si ai alta mentalitate ar trebui sa te cobori la nivelul celorlalti atit cit poti pentru ca nu pot 2 persoane sa gindeasca la fel si apoi de ce crezi ca tu ai intotdeauna dreptate. E bine sa fii maleabila si vei vedea ca reusesti. succes

| DiMoDi a răspuns:

Cu tact, cu delicateţe... nu e nevoie să fii brutal, chiar dacă vrei să eviţi pe cineva... Poţi motiva că te grăbeşti, că nu ai timp acum, că vorbiţi cu altă ocazie, ş. a. m. d. Bunica mea zicea mereu, că e bine să laşi loc de "Bună ziua", că nu ştii ce-ţi va aduce ziua de mâine happy Dacă peste ceva vreme vei avea nevoie să apelezi taman la cel/cea pe care azi vrei să-l/s-o eviţi?
Şi-apoi, de ce să jigneşti dacă nu e cazul? Qui prodest? happy
Plus că poate jigneşti, fără să ştii, pe alţii care ţin la persoana respectivă, chiar dacă nu fac caz de acest lucru. happy

| JackieSue a răspuns:

...as pleca si gata. Ce sa stau la discutii inutile?

by zu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pleaca din tara...mutati locuinta...alege alt oras...nu vad altfel cum nu ai putea sa o faci sa se supere. Nu poti sa le ai pe toate in viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce importanta mai are daca tot vrei sa o termini? Sau vrei numai sa o faci sa creada?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Incet, incet m-as retrage diplomatic...
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde in ce relatie esti cu persoana respectiva si de ce vrei so eviti