| ionut04 a întrebat:

Cum considerati o relatie de durata? O relatie lunga e plictisitoare? Sau e bine scurte si mai multe, am auzit vorbe si vreau sa vad cum mai gandesc unele persoane. O zi buna

Răspuns Câştigător
| MorganaM a răspuns:

Eu cred ca daca iubesti pe cineva, iti e drag de el, iti e indispensabil si te simti super cand esti cu el. Fiecare zi e deosebita si frumoasa, in fiecare zi imi vin idei noi cu privire la ce sa facem. Il suprind fara sa vreau, din cauza fericirii mele.
Dar o relatie de scurta durata e urata... nici nu ii vad rostul

4 răspunsuri:
| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Depinde.Daca ai atractie pentru persoana respectiva si iubire nu apare monotonia, nu te plictisesti. Poti sa te plictisesti de o persoana dupa 1 luna si sa nu te plictisesti de o persoana dupa 3 ani...

| RAY a răspuns:

Sexual =e bine sa ai cate mai multe partenere /experiente
emotional= e bine sa ai relatii cat mai lungi
stiintific vorbind pshiologic e bine sa ai relatii de lunga durata in care sa combini sexul cu iubirea
eu nu numesc o relatie care dureaza un timp intre 30 /90 zile e doar aventura de lunga durata
sa stii ca scimbarea parteneriilor nu aduce fericire si depresie, nici un studiu nu a dovedit ca europeni sunt mai impliniti in iubire ca mulsulmani care stau impreuna pe viata ba mai mult o relatie pornita de mici copii are sansa sa dureze o viata si mai multe sanse sa se descurce la greu, asta ne spune ca fericirea sta in durata si calitatea unei relatii, noi oamenii reparam trecutul in prezent sa stii, acele persoane noi sunt doar reparati atat

| Doub a răspuns:

"O relatie lunga e plictisitoare?"- Dacă ambii sunt deştepţi şi plini de imaginaţie, nu, nu o să fie plictisitoare.

| raMLesS a răspuns:

Momentan sunt tânăr aşa că relaţiile scurte cred eu că-s mai bune.
Când te vei mări şi vei găsi partenera ideală va fi o relaţie lungă cu aventuri amoroase şi tot felul de chestii laughing.