| Valy_4208 a întrebat:

Cum credeti se potrivesc pestii cu berbecii?

Răspuns Câştigător
| costin1306 a răspuns:

In functie de caracter si ce are de oferit fiecare in nici un caz dupa zodie.

4 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Se potrivesc berbecii impung mereu isi afla propriile interese si sunt oameni numai dupa interes si posesivi pe cand pestii sunt sensibili si tacuti dar sufera in inima lor asa ca mai mult ca sigur pestele nu va apuca multi ani de casnicie numai el se consuma berbecul nu prea

| PrintsessKa a răspuns:

Sall.as considera ca sa le ei dupa zodie nu are rost nu sunt adevarate...mama e peste tatal e berbec si au deja 23 ani de casatorie si sunt impreuna si se iubesc mult...

| măcheamăăăî a răspuns:

Imposibil.Dar nu o lua dupa zodii, astea nu-s adevarate.
Daca o pereche de oameni se plac, nu mai conteaza chestia asta.

Asa cred eu.

| pisicuta13 a răspuns:

Apa si Foc, zodia ultima si cea cu care începe ciclul... suna frumos. Dar nu va fi decât pentru scurt timp. Fiindca din Apa si Foc ies aburi. Atractia de început dintre un peste si un Berbec poate fi magnetica, dar o relatie de lunga durata devine epuizanta pentru amândoi, chiar daca Pestele va încerca din rasputeri sa se adapteze : de câta apa e nevoie pentru a stinge un Foc atât de mare? Iar o data stins. Focul pleaca, pentru a se reaprinde în alta parte. Berbecului îi place sa preia conducerea. Nici o problema aici, Pestelui îi place sa fie condus (fiindca nu mai trebuie sa ia hotarâri, o activitate atât de obositoare pentru el). Dar Berbecul este un om de actiune, iar Pestele se multumeste adesea doar cu viziunea. Aici ar putea interveni problemele.