| dm11andree12mrn a întrebat:

Cum e in prima relatie?

12 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Intuneric. Facem multe lucruri la care nu ne pricepem sau din motive nepotrivite. Cu toate astea, fara stangacii, viata nu are farmec.
Asa cum bine spune si fabiola e mai bine decat in a doua doar daca a doua nu exista.
De obicei invatam sa iubim din experiente ratate anterior.

| fabiola a răspuns:

Mai bine decat in a doua, daca si numai daca -a doua nu exista!

| onasis1961 a răspuns:

Majoritatea şi din proprie experienţă, prima relaţie este cea mai dulce, cea mai pătimase dar şi cea mai dureroasă la despărţire.

| mihaelaa18 a răspuns:

Pai in general prima relatie pentru multi dintre noi este frumoasa. Avem parte de primul sarut alaturi de persoana iubita,avem parte de primele cuvinte frumoase, de prima imbratisare, de primele gesturi, de primul "te iubesc"lucruri pe care nu le vom uita niciodata, dupa cum se spuna ca si prima iubire nu se uita niciodata.
Vor fi momente frumoase de care iti vei aduce mereu aminte.
Din pacate nu dureaza mereu prima relatie.Norocosi sunt cei care inca mai sunt impreuna. Oricum de uitat nu se va uita, pentru ca a fost ceva unic in viata si important, iar lucrurile importante din viata noastra nu le vom uita niciodata ci doar ne vom obisnui fara elehappy.

| mona a răspuns:

De neuitat

| IMC90 a răspuns:

Urmatoarea propozitie pune in evidenta legatura intre radacinile reale ale ecuatiei de gradul al II-lea ax²+bx +c=0, a≠ 0 si coeficientii acesteia. Mai precis are loc urmatoarea teorema:
Teorema: Fie ax²+bx +c=0, a≠ 0, cu radacini reale x1, x2 (distincte sau nu). Atunci au loc relatiile lui Viète:

x1+x2= -b/a
x1.x2 = c/a

Din prima relatie, rezulta ca x1+x2 (membrii cuplului) se egaleaza cu -b/a, deci suma va fi negativa daca ''a'' este pozitiv si pozitiva daca ''a'' e negativ

=> a trebuie sa fie negativ (nu seropozitiv)
Distractie placuta

| anonim_4396 a răspuns (pentru IMC90):

Corect!

Răspuns utilizator avertizat
| IMC90 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

O stiu, e bestiala laughing

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Cum e in toate, asteptari.

| MrSoapte a răspuns:

Ca mersul pe bicicleta! Inveti sa-ti tii echilibrul!

Răspuns utilizator avertizat