| sufletdeing3r a întrebat:

Cum e mai bine : cu nevasta sau fara?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu este bine ca omul să fie singur.
De-asta ne-a lăsat Dumnezeu pe pământ, să nu trăim singuri, să avem o soţie, un soţ, să ne întemeiem o familie şi aşa mai departe.
Ăsta-i drumul în viaţă.
Te pup!

29 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fara pentru ca asa stii ca nu te-i pus intr-o relatie cu cineva care a facut o multime de prostii la tinerete sau cine stie ce panarama e tipa.

| Felys a răspuns (pentru mgtow):

Conteaza ce a facut inainte de a o cunoaste sau din momentul cand formati un cuplu, degeaba a fost sfanta pana sa o intalnesti si dupa aia o ia razna, asa ca nu judeca cum a fost ci cum este, nici tu nu ai fost usa de biserica, asa ca nu da primul cu piatra

| mgtow a răspuns (pentru Felys):

Eu am fost om cuminte faza e ca nu ma cunosti destul de bine.

| Felys a răspuns (pentru mgtow):

Atunci cauta o virgina, poate aia e suficient de buna pentru tine

| mgtow a răspuns (pentru Felys):

Eu vreau doar sa fiu sofer pe camion sau autotren. Nu am nevoie de prezenta feminina in casa mea.

| Felys a răspuns (pentru mgtow):

Ori esti misogin ori homosexual,auzi prezenta feminina,tu nu ai o mama,o sora o verisoara, ce esti asa pornit impotriva femeilor, stai singur, pustnic, calugareste-te

| mgtow a răspuns (pentru Felys):

Misogin da, gay nu iar tu incearca sa vorbesti frumos pentru ca nu mi-a placut cand ai zis homosexual. Imi place sa traiesc singur scopul in viata pentru mine fiind sa fiu sofer pe camion atat.

| Felys a răspuns (pentru mgtow):

Am spus ori una ori alta,nu vad unde am vorbit urat,si pana la urma in strainatate sunt comunicati homosexuale,si nu ii pune nimeni la zid,pentru mine singura jignire ar fi fost tigan,ceea ce nu este cazul, atunci puteai sa imi spui ca am vorbit urat, dar eu sincer nu am o parere asa de proasta despre homosexuali, mai mult ma necajesc misoginii, asa ca te-ai intepat exact unde nu era cazul

| mgtow a răspuns (pentru Felys):

Asta e, asa cum nici eu nu suport femeile tu ai motivele tale. Dar sa zici sa ma fac calugar sau gay e lipsa de respect, puteai sa formulezi altcumva dialogul dar na... oricine are un of in viata.

| Felys a răspuns (pentru mgtow):

Nu am vrut sa fiu lipsita de respect, nu intru aici sa ma cert cu lumea, imi cer scuze daca te-am jignit cu ceva

| h3r a răspuns (pentru mgtow):

De ce nu o femeie, un sprijin? Lăsând la o parte pe cea care ți-a dat viață.
Nu ai vrea sa ajungi acasă cu gândul că cineva drag te așteaptă? Și multe altele.

| mgtow a răspuns (pentru h3r):

Deloc, acel drag care ma asteapta se afla intr-un poligon industrial sau la marginea unei firme de transport e un camion de 12 metri care asteapta sa-l conduc.

| h3r a răspuns (pentru mgtow):

Bine, femeia ta are 12m și te așteaptă zilnic!

regis
| regis a răspuns:

Inainte de casatorie e mai bine cu nevasta, dupa ar fi mai bine fara...

| Paulla a răspuns:

Nu există o regulă generală, că oamenii sunt diferiţi. Dacă ţie îţi e mai bine cu nu înseamnă că e la fel şi pentru vecinul.

| mona a răspuns:

E mai bine cu...

| Trolli a răspuns:

Daca esti pregatit pentru casatorie, atunci e bine cu nevasta.
Oricum, parerea mea ca acel act nu valoreaza prea mult. Poti iubi o persoana chiar daca nu sunteti sot/sotie. Important e sa va respectati.

| Felys a răspuns:

Daca te pricepi in bucatarie, nu ai nevoie de nevasta, dar daca nu te pricepi, e cam scump sa manaci vesnic la restaurant laughing

| mgtow a răspuns (pentru Felys):

Sant plicurile de supa si felul 2, si asa se traieste, eu nu am treaba dar uneori merg si la restaurant.

| Brâncuşi a răspuns:

Bună seară, de ce să n-ai nevastă? Nevasta şi copilul sunt cele mai importante daruri de la Dumnezeu, singura problemă este cu soacra dar treci peste.
O seară frumoasă!

| Zizzou a răspuns (pentru Brâncuşi):

Perfect de acord Dl. Brancusi

| Brâncuşi a răspuns (pentru Zizzou):

O seară bună Soldat!
Pace ţie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca e cu nevasta, e bine. daca e fara nevasta inseamna ca esti singur si o faci cu mana.nu e aceeasi chestie. dragostea e dragoste, si laba e...laba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca iti iubesti nevasta e bine cu. daca iubesti si nevasta altuia e bine fara.

| Demonull a răspuns:

Evident,cu.Cu nevasta altuia.

| Pitzipoanca a răspuns:

Normal ca fara.
Desi sunt studii care confirma faptul ca barbatii insurati traiesc mai mult. Asta datorita faptului ca sunt trimisi la medic de catre consoarte.
Acum iti alegi si tu: putin si bun sau mult si prost.
Sfatul astrologului: NU te insura. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| SoulDream a răspuns:

Cum simti tu nevoia, si depinde ce simte si partenera...dar in genral daca ai o anumita varsta nu cred ca ar trebui sa mai amani acest moment important din viata omului