Îi spui să nu mai stea că nu îți place, că nu e frumos, că e frig, că nu îi stă bine etc. E taică-to, ar trebui să puteți vorbi fără jenă, cel puțin legat de aspecte vestimentare.Ori varianta cu mama iarăși merită încercată.
Poți sa ii faci tu cadou o pereche de shorts si sa ii spui cam asa elegant:,, uite probeaza-i, sunt sigura ca ti-ar sta bine pe tine, abia nu te mai expui asa in fața mea.
Ce zici? nu e ok cum esti acum".
S-a gandit cineva ca poate nu este o figura feminina in peisaj?
Clar, scurt si la obiect:
Tata, as vrea sa discutam despre un lucru care ma face sa ma simt putin inconfortabil. Am observat ca uneori te plimbi prin casa in chiloti, iar pentru mine, este un pic ciudat. Imi place sa am un mediu confortabil in casa, iar asta include si modul in care ne imbracam. Ar fi posibil sa incercam sa fim mai atenti la asta? Succes
petroneladiva882882 întreabă: