| Unknow9990 a întrebat:

Cum ii spun unei fete pe care 1-2 am vazut-o, ca mie imi place de ea.Si nu sunt sigur cred ca si ei. Cum sa ii spun?( sunt rusinos ) si mi-e frica ca daca o intreb ca daca ei daca ii place de mine sa spuna nu.
In fiecare zi vorbim prin mesaje
Am cunoscut-o de la niste prieteni. Si ne intelegem foarte bine
Funda, pentru cine imi zice cum sa ii zic si ce sa fac daca zice nu...

Răspuns Câştigător
| clickclicksnap a răspuns:

Comunicarea este baza. Mai petrece putin timp cu ea, vezi ce hobby.uri are, ce.i place sa faa, afla cat mai multe despre ea, asa iti dai seama si tu daca aveti lucruri comune, daca nu si.ti place asa mult fata, fa in asa fel incat sale avet, apoi treci lapasul urmator, ia.ti inima in dinti si intreab.o inevitabilul. Daca e de acord, bonus tu, daca nu, cel putin scapi de "stresul" asta si mergi mai departe. Numai bine

3 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Te omori daca zice nu.

| Salu134 a răspuns:

Pai vorbeste cu ea in realitate nu prin mesaje si va veni timpul cind singur vei simti sa ii spui sau chiar ea.

| Alexandruuuuuuu a răspuns:

Frate toti suntem rusinosi inainte sa avem prima relatie, cel putin eu am fost. Incearca sa voresti cu ea mult sa vezi cum e ea cu adevarat, incearca sa cauti lucruri in comun pe care le aveti. Eu sunt un glumet din fire, toate prietene mele ma placeau mult pentru asta, am oservat ca fetelor le plac chestiile sutile cu subinteles glumitele sutile, eu faceam mereu dupa ce gaseam ceva in comun" Drago...nii sunt frumosi " ateam apropo la dragoste big grin acum depinde si cum o zici si cum o faci, sau "eu cred ca te pla...cut mai e vara"" laughing) glumite in fine. uite incearca sa vorbiti dar nu o lalali pentru ca fetele nu stiu nu le place asta.incearca sa i zici cat mai repede ca o placi. Fetele care nu aud asta de la aiatul care le place, d obicei isi cauta pe altcineva