| Nimeni_7600 a întrebat:

Cum il pot uita? Nu este iubire este doar o atractie cred eu mai puternica.am iesit cu prietenii m`am distrat f mult, mi-am ocupat timpul dar tot la el imi sta minteasad. vreau sa il uit pentru ca nu merita sa ma gandesc la el, sa comportat ff urat cu mine. sigh ce sa mai fac?!

7 răspunsuri:
| Andra_3863 a răspuns:

Asa sunt si eu.sad. La mine un pic mai prostesc...straight face m`am atasat de el pe internet.sad Nu il cunosc LIVE. Dar felul in care vorbea.straight face Ma facea sa ma simt speciala.straight face Am incercat orice.straight face sa nu mai vorbesc cu el, dar nu am reusit.straight face Sa ii spun...stie.straight face si mi-a zis sa ii dau ignor da` nu pot. Depin practic de el.
In orice caz...straight face o sa ne treaca cu timpul oh go on Am incredere in asta.:*

| Zenithf a răspuns:

Tu ai o problema mare, si din pacate nu esti singura. De unde crezi ca o pornit vorba ca "fetele bune sfarsesc cu baieti rai"? Te simti atrasa fata de el pentru ca el iese in evidenta, chiar daca intr-un mod negativ. Ca sa-l uiti ar trebui sa apreciezi mai mult lucrurile bune din viata ta.
Domnul fie cu tine.

| mihaibrasov a răspuns:

Ce sa-i faci. cu dragostea nu-i de glumit cum zicea un mare intelept... Nu il poti uita pur si simplu. Timpul iti va mai ameliora starea, iar alti oameni din viata ta te vor ajuta sa treci mai departe... dar doar cu timpul. altfel, nu merge peste noapte. De uitat nu vei uita niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am patit acelasi lucru cu un baiat dar la mine diferenta e ca si eu m-am comportat urat cu el intr-un final si-a cerut scuze si la fel si eu acum suntem prieteni foarte buni pentru un timp l-am uitat dar acum suntem ff apropiati si incep sa ma indragostesc iar de el.eu zic ca asa e dragostea si nu te poti impotrivi(crede-ma am incercat)...deci nu il poti uita asa de usor... daca te simti atrasa de el in curand te vei indragosti de el.Pai incepe o relatie cu el(asta daca el isi va cere scuze si va fi de acord sa aveti o relatie). Sper ca raspunsul meu iti va fi folositor. Succes! Luiza

| antoneta a răspuns:

Pai il iubesti, sau nu? este doar o atractie sau nu? eu cred ca te-ai indragostit de el fara sa vrei, de obicei ne atrag barbati care nu ne dau atentie, care rad de noi, care nu se tin dupa fusta noastra etc; o sa-l uiti in timp, incearcasa cunosti pe altcineva, stii tu vorba aceea, cui pe cui se scoate, de multe ori merge, incearca, succes

| aura_1762 a răspuns:

Eu zic ca sati zici in gandu tau ca e doar un baiat mai sunt o suta, dar inainte sati spui asta mai bine ii zici ce sentim, ente ai pentru. el poate si el te place mai stiii? bafta

| ogre a răspuns:

Draga mea... sa stii ca este o problema a oamenilor in general fie femei, fie barbati. Ne dorim ce ne raneste si ce nu putem avea, iar cand avem nu ne mai dorim. Asa se intampla si cu acest baiat, barbat nu stiu exact cum sa il numesc. La tine se manifesta o atractie si o dorinta de a avea. Dragostea apare mult mai tarziu si in foarte mult timp, ea se manifesta in diferite moduri si este ceva desavarsit. De aceea eu sunt sigur ca nu este dragoste ci doar atractie si dorinta. Dar in fine, sunt foarte multe probleme pe care oamenii din ziua de azi le au pentru ca au un mod gresit de a privi lucrurile. Si eu am trecut printr-o perioada destul de grea si asta dupa o despartire. A fost destul de greu, ma gandeam la ea tot timpul chiar devenisem instabil emotional, treceam dintr-o stare in alta, au fost zile cand plangeam si etc, dar am supravietuit foarte bine. Si nu distractia si timpul ocupat m-au vindecat ci timpul petrecut cu mine, gandindu-ma la ce am facut, de ce am facut si ce ar trebui sa fac. Trebuie sa iti gasesti linistea interioara si sa fii puternica, caci cei puternici vor reusi si vor avea ce isi doresc. In timpul petrecut cu mine am inteles cu adevarat ce trebuie sa fac pentru a avea ce imi doresc. As vrea sa public pe blogul meu pana la sfarsitul anului tot ceea ce am reusit sa invat in toata aceasta perioada grea. Sunt raspunsuri simple, raspunsuri pe care le gasim in jurul nostru daca suntem atenti...
As avea multe de spus, dar ca sa incerc sa te ajut acum... iti spun atat: muta-ti centrul universului, priveste tot ce te inconjoara ca si cum tu esti centrul universului. Tot ce te inconjoara se invarte in jurul tau, nu te mai invarti in jurul acelui baiat...
De ce iti spun toate astea? pentru ca traiesti o viata... viata ta... iar in viata ta esti centrul universului.
Sper sa fii bine... pentru ca meriti si pentru ca mai ai mult de trait si de invatat. Ai o varsta frumoasa si nu o irosi pentru cel care nu merita. Sunt mult prea multi in lumea asta care te merita. Incearca sa CUNOSTI oameni cu adevarat.
pup