| Pixxie00 a întrebat:

Cum imi conving parintii sa ma lase sa-mi fac cont pe facebook avand in vedere ca sunt foarte incapatanati si nu au incredere prea multa in mine?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei,e doar un cont pe Facebook, nimic rau!
Daca nu vrei sa iti pui poze cu tine, puneti cu idolii tai.
Daca ai peste 10 ani, e in regula sa iti faci Facebook.
Spune-le parintilor tai ca exista jocuri, chestii amuzante si moda, pagini ale vedetelor si asa mai departe. Poate ii convingi.
Noroc:*!

10 răspunsuri:
| Resource a răspuns:

O_O Nu te lasa sa-ti faci cont pe... facebook? straight face Ce se poate intampla pe facebook fara sa stie ei straight face Very old fashion straight face Fa-ti singura, fara ca ei sa stie, nu inteleg de ce nu te lasa :/

| ImpotrivaSistemului a răspuns:

Fa'ti si nu le spune.sau le zici asa:Viata mea fac ce vreau cuy ea.ori ma lasi fb ori ma prostituez...

| Orbithh a răspuns:

Eu am voie sa imi fac cont pe ce vreau cat timp este un site decent sau educativ...si daca spui ca sunt incapatanati(cum sunt multi) invatai sa aiba incredere in tine sau spunandu-le ca nu este un site rau de loc doar un loc unde pui poze iti faci prieteni ETC. mult succes!kiss

| Yoanna_4969 a răspuns:

Poate ei te considera mica si prea naiva pentru toate prostiile care apar pe internet [sunt f multe] si pentru toti "smecherii" care "agata" toate "gagicile" happy Spune`le ca esti destul de matura si stii de ce sa te feresti. Poti sa ti`l faci si pe ascuns, dar daca vor afla va fi mai rau. Poarta o discutie cu ei si lasa-i sa te supravegheze o vreme, pana vor avea destula incredere in tinewinking Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| Deeu_1723 a răspuns:

Parintii tai sunt chiar asa de rai?

| VORTEX a răspuns:

Iti poti face singur fara stirea lor, ce trebuie sa stie ei pe ce ai tu cont? PS:daca iti faci cont nu il folosi in prezenta lor.

| OneMoreChance a răspuns:

Cred ca parintii tai au o problema de socializare sau ceva... Facebook e retea de socializare, adica sa cunosti oameni noi, explica-le asta si poate vor intelege, daca nu, atunci fa-ti singura, doar nu iti verifica calculatorul nu?

| Cristiana_6635 a răspuns:

Doamna cum sa nu te lase nu stiu fai si u ceve adica spune-le ca te omori sau ceva de genu

| ÖpëиTPU a răspuns:

Esti mica de vreme ce tatal tau umbla mai mult ca tine pe PC da nuh inteleg dc a instalat parental control doar pentru facebook?straight faceProbabil dupa ce va vedea ca ai intrat pe TPU iti va bloca accesul si la aceasta paginastraight face