| Ioana06i a întrebat:

Cum îmi pot cere iertare cu adevărat unei persoane căreia i-am greșit și să vorbim din nou?

Îmi lipsește foarte mult persoana respectivă și îmi vine să plâng, numai când mă gândesc că nu ne-am mai scris și vorbit măcar la telefon, deși i-am respectat decizia de a nu-i mai scrie, dar mi-e foarte greu să nu vorbesc cu ea. Azi am simțit să pun această întrebare aici, fiindcă nu mă simt bine sufletește și îmi este foarte greu să știu că sunt în situația asta!

Și menționez și faptul că nu pot încerca varianta de a merge mai departe, fiindcă simt că face parte din mine...Vă rog să nu-mi cereți imposibilul, chiar mă simt nașpa și am nevoie de persoana respectivă.

Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Daca persoana careia i-ai gresit nu a mai vrut sa comunice cu tine, trebuie sa-i respecti alegerea.
Iti poti cere iertare oricand, in sinea ta. Te poti ruga pentru iertare, poti merge la Biserica etc.
Sa stii ca gandurile si intentiile bune ajung acolo unde trebuie. Persoana aia va simti energia ta si e posibil sa initieze chiar ea o discutie. Ai rabdare.

| ioana748 a răspuns:

De preferat sa nu te atasezi de oameni.
Cine dorește sa stea ok, cine nu, se numește libertate.

| Andreipho a răspuns:

Lasi in pace si mergi mai departe.

| Kiran a răspuns:

Depinde ce rol a avut in viata ta, la cum ai explicat, pare ca ti-a fost apropiata respectiva persoana.

Daca este o prietenie, poti sa ii dai mesaj cu ce face sau ceva ce stii ca vrea sa auda, insa daca este mai mult decat prietenie, afla ce face, este bine, este cu cineva? ca mai apoi, daca consideri ca nu esti inlocuita, incearca sa iti dai seama daca are inca story-uri cu tine sau ceva ce are valoare sentimentala pentru voi, esti mare, plus ca esti femeie, stii ce este de facut si daca nu crezi ce vezi, atunci viseaza o alternativa. Succes la impacare!