| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi pot convinge parintii sa imi iau un calculator? Problema este de bani. Pentru ca anul acesta trebuie sa luam apartament (stau la tara)... aparat dentar. Deci problema este a banilor. Si un calculator bunicel costa intre 15-20 milioane. Deci va dati seama...
Deci: Cum ii pot convinge?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

laughingyou're crazylaughing
15 milinoane =1500 ron(lei noi)
deja iti iei calculator de jocurilaughingsi e destul de mult...eu te sfatuiesc sa-i intelegi si tu pe ei...e foarte greu sa faci rost de bani, crede-mahappy

| OupS a răspuns (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

Pai daca iti cumperi un calculator bun si dai mai multi banuti iti va fi de folos si la alte aplicatii decat doar jocuri.
decat sa dai 10, 15 milioane pe un pc cu componente slabe si sa.l folosesti doar pentru scoala nu cred ca te.ar ajuta ff mult.

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns (pentru OupS):

Omule eu am dat 600 de lei noi(cred ca 6 milioane in aia vechi),si nu era second hand, si bag toate jocurile la rezolutie maxima(asasin creed-toate, call of duty-toate, gta IV, nfs the run,...)

| Pust1uCuBanana a răspuns (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

Eu am dat 12 milioane si am aproape toate jocurile laughing am vreo 736 de jocuri pe pc...

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns (pentru Pust1uCuBanana):

Eu m-am jucat aproape toate jocurile cunoscute(seria CoD am terminat-o acum 3 zile...care a aparut pana acusi desigur)

| OupS a răspuns (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

Nu prea cred ca ti.ai luat tu calculator cu 600 lei care sa iti mearga jocul gta 4.
ca sa iti mearga trebuie sa ai minim 4 gb ram, 3.2 procesor si placa video 1 gb.
si costa 400 lei numai placa de ram...asa ca nu mai mintii..cine te aude rade de tine malaughing)

| i86e2 a răspuns:

Se găsesc PC-uri foarte ieftine second hand. Eu mi-am cumpărat laptop-ul second hand, acu' 6 ani și e excelent.

| Mitzyfyy a răspuns:

Ai rabdare pana cand o sa poata sa iti cumpere unul. Pune-te in locul lor. AI RABDAREhappy