| dulcikcristinik a întrebat:

Cum imi pot da seama daca sotul ma insala? Se poate sa tipe la mine din cauza ca este stresat si obosit de la munca? De ce adoarme seara fara sa fie tandru cu mine?

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Din pacate, da! Stressul si oboseala pot avea si aceste efecte, ca si lipsa tandretei... Cand cazi de oboseala, nu mai simti ce ai simti in conditii normale, si pentru ca creierul stie cat e de obosit posesorul, si blocheaza circuitele respective! Si daca l-ai capacita initial, nu ar putea sa te multumeasca, fara vina lui!

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil ca e obosit si stresat. Incearca tu sa fii intelegatoare, calma, draguta, nepretentioasa, necicalitoare si lucrurile se vor regla. Daca nu se normalizeaza, propune-i sa-si schimbe serviciul inainte de a va fi afectata casnicia.

| fabiola a răspuns:

Cand sentimentele se zdruncina, cand simti ca ceva e in neregula, nu-i cauta si gasi singura explicatii! Vei regreta pentru acest timp pierdut! Comunica cu el si tot impreuna gasiti o cale de rezolvare.Asa cum tu il poti intelege ca are probleme de servici, asa si el trebuie sa te ajute in problemele care te framanta!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Hamsteras tata, se pare ca n-ai fost niciodata rupt de oboseala, ca altfel, ai stii cum e...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Incearca sa nu il stresezi inutil, poate are probleme la serviciu, ai rabdare cu el. Daca totusi nu se schimba pe parcurs...

| Psihoyounger a răspuns:

harciog poate te inseli oare cum...
nu neaparat daca nu poate fi mereu tandru inseamna ca te inseala. Incearca sa gandesti pozitiv si nu te lasa influentata de gurile rele. Daca zici ca tipa mereu la tine, o poate face din mai multe motive:
- nu te mai iubeste, desi nu prea cred
- are o alta relatie si e mereu stresat sa nu il descopei, sper ca nu e asa
- e sresat din cauza serviciului, foarte posibil
- s-a schimbat mult in ultimul timp
- e foarte obosit
- etc...
Solutia este sa discuti cu el, sa fii deschisa si nu impulsiva! Sper ca toate se vor rezolva! Caznicie fericita!

Caly

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca in momentul ala sa fii tu tandra cu el... Daca refuza "categoric"e clar...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot in ruptul capului sa inteleg cum o chestie sociala precum serviciul sa afecteze intratit o relatie parti... Poate nu inteleg eu dar cred cu tarie ca rezultatul tot ala e indiferent de cit de politicos ar fi raspunsul unora...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, se poate sa fie stresat, sa aiba o perioada mai grea la serviciu. Cu tipatul nu prea sunt de acord, spune-i ca te deranjeaza, dar nu tipa si tu la el, spune-i-o frumos.Adormitul seara iarasi poate fi cauza oboselii excesive sau a stresului.Incearca sa-l intelegi, sa fii alaturi de el, precis perioada nefasta va trece si totul va fi ca inainte. Ceea ce ai zis tu ca face n-are de ce sa te duca cu gandul la infidelitate.Altele ar fi "semnele", sa zic asa...de exemplu daca vezi ca vorbeste des la telefon, ferindu-se de tine sau iti gaseste mereu cusururi si te face sa te simti prost. Cel mai bine este sa mai ai rabdare o vreme, vezi, poate se schimba situatia in bine.Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Domnule Psihosex te rog sa ma crezi ca daca am fost rupt de oboseala, am cazut rupt in gura si n-am mai gasit puterea nici macar sa tip daramite sa urlu care s-ar traduce un tipat prelungit la unison din toate maruntaiele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te pui in locul lui, daca are cumva probleme la serviciu? poate are un sef care-l streseaza! in weekend tot asa se compoarta? incearca sa-l intrebi ce a facut in acea zi dar mai pe ocolite, printre altele ce vorbiti strecoara o intrebare referitoare la servici si atunci o sa-ti dai seama! Duce lipsa de bani? daca da este o problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e neaparat ca poti sa iti dai seama din asta. e posibil sa iti spuna te iubesc si sa fie tandru cu tine dar pe la spate sa te insele...nimic nu-i sigur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca se intampla foarte des e clara treaba te inseala daca e mai rarut sa adoarma fara sa fie tandru atunci e obosit