| anonim_4396 a întrebat:

Cum îți faci un prieten la 22 de ani?
La muncă mai vorbesc cu un băiat, dar parcă mi-e rușine să-l întreb dacă vrea să ieșim undeva, plus că mie îmi place să mă plimb doar cu părinții.

Răspuns Câştigător
| ioana748 a răspuns:

Intreaba l pe unde iese, daca iese. Lasa l sa ti povestească. Poate vine invitația din partea lui.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"mie îmi place să mă plimb doar cu părinții"

ideea e să faci ce-ți place deci...

| Animeforlifee9921 a răspuns:

Intreaba-l chestii de genul: "ce faci?", "cum mai e viata?", "unde ai vrea sa iesim?"
Din cate vad esti o persoana cu anxietate sociala si nu e prea ok, ai personalitatea lui Dahmer, nici el nu avea prieteni.
Ti-as recomanda un consult la psiholog de inceput, apoi ia trimitere de la medicul de familie catre un psihiatru.