| RazzyFUnik a întrebat:

Cum iti gasesti jumatatea in viata? Voi in ce situatii v-ati cunoscut? Cine a facut primul pas? A fost o relatie placuta, de durata sau ceva provizoriu? Ce ati schimba daca ati putea sa va intoarceti in trecut? Cum ati reusit sa treceti peste defectele lui/ei?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde de fiecare, o poate intalni pe drum, la mall, atunci cand ii trage o busitura cu masina, etc. Dar e complicat ca toata lumea sa se iubeasca pana la sfarsit deoarece infidelitatea e cel mai mare dusman in relatie. Eu nu mai vreau sa stiu nimic de jumatati ca m-am jumatatit destul cu istoria dragostei din cartea scufitei rosii.

| mihaelaa18 a răspuns:

Aici depinde de fiecare din noi. O putem gasi atunci cand ne asteptam mai putin pentru ca asa se intampla mereu in viata. L-am cunoscut pe el atunci cand s-a mutat la mine pe strada.Cu toate ca la inceput nici nu ne bagam in seama, mereu ne certam pe parcurs lucrurile s-au mai schimbat si am inceput sa ne intelegem mai bine si usor usor ne-am indragostit unul de altul si am format o relatie.Eu am facut primul pas, cu toate ca aveam mii de emotii, dar a fost binehappy. Am avut o relatie frumoasa, placuta. A fost primul meu prieten, primul de la care am invatat multe lucruri, m-a invatat atatea dar nu m-a invatat cum sa traiesc fara elsad.
Daca m-as intoarce in trecut cu siguranta as schimba multe lucrurisadlucruri care le-am gresit si care pe moment nu mi-am dat seama, decat mai tarziu cand nu am putut face nimicsad. Cand iubesti pe cineva, sincer nu ii vezi nici un defect, pentru tine este perfect din toate punctele de vedere, treci peste orice ti-ar face dupa cum spune si vorba aceea"din iubire ierti orice"sad

| UbexFlo a răspuns:

Eu mi-am gasit jumatatea acum 2 ani jumate pe internet, a fost o relatie la distanta si inca mai e.Ne-am intalnit abia dupa un an si ne iubim enorm de mult si daca exista iubire ne acceptam unul pe altul asa cum suntem.happy

| Aysa19 a răspuns:

Depinde de fiecare persoana... Jumatatea in viata e ceva unic, e clar ca e vorba de persoana care iti vei petrece toata viata pana la moarte! Suna asa frumos, stiu! Sincer se spune ca iubesti o singura data in viata, uite la mine nu cred ca e asa, eu cred ca iubirea se manifesta in mai multe feluri, si pentru fiecare persoana ce ai intalnit-o si ai avut-o in viata ta simti o iubire unica, dar jumatatea in viata poate fii doar persoana cu care ramai si esti 100% compatibim! ..In trecut as schimba...sincer ma gandesc si acum ce, pentru ca am avut multe chesti frumoase care le-am trait, cred ca totul as lasa exact asa cum a fost! ..Indata ce iubesti defectele persoane iubite ti se par "calitati" intr-un fel sau altul! ..In momentul acela vezi doar calitatile iar defectele persoanei respective nu ti se mai par asa importante! ..Deci e ceva de neexplicat! E magic, doar persoana ce traieste poate simtii asta nu se prea poate explica!

| hunterpainting a răspuns:

Ideea e sa nu ti-o cauti.