| AndreiRadu5557 a întrebat:

Cum iti poti da seamă daca un om este bun si nu are intentii rele?

9 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Nu poți. Poți avea noroc... Sau nu.

| ReddY25 a răspuns:

Greu de ghicit

| mODIN a răspuns:

Recomand cartea lui Malcolm Gladwell "Vorbind cu Straini". Oricine are impresia ca ii poate citi pe ceilalti nu doar ca se inseala, dar are un stil de gandire periculos, atat pentru sine cat si pentru restul.

Iti poti da seama doar cunosand foarte bine acea persoana, in ani de zile. Atat. Oricine zice altceva vrea doar sa-ti vanda un curs.

| ioana748 a răspuns:

Cred ca ti dai seama la un moment dat.

Răspuns utilizator avertizat
| KovacsB a răspuns:

Citesti cartea :
Cum intelegi oamenii in 3 minute.

| ALM2000RO a răspuns:

Nu ai cum să-ți dai seama de ce măști poartă oamenii de fapt, dar majoritatea (99, 99%) sunt cu intenții rele și ticăloși din păcate.

| 1onur a răspuns:

Doar Dumnezeu știe cine este omul rău și omul într-adevăr cu Adevărat bun.

Doar Dumnezeu știe vede aude Adevărul cu Adevărat.

| Ishq a răspuns:

Eu zic ca daca este timid, este un om bun.