| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot ajunge profesor de engleza? Conteaza neaparat ce facultate urmez?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca facultatea conteaza. Plus ca trebuie sa faci si module pedagogice.

| motherfucker a răspuns:

In primul rand trebuie sa fii la o facultate de limbi straine si in al doilea rand trebuie sa faci niste cursuri psihopedagogice, dupa care o sa iti dea o diploma si o sa poti sa predai.

| IMC90 a răspuns:

Evident, doar n-o sa predai engleza daca tu ai absolvit facultatea de nave, de la Constanta. Asta pe langa modulul pedagogic la care trebuie sa aplici.

| luiza a răspuns:

Da conteaza! Trebuie sa absolvi o facultate care sa poata sa iti ateste dreptul de a preda limba engleza: Facultatea de limbi straine; sau poti face Facultatea de litere, limba romana +limba engleza!(din aceste facultati iesi profesor)

| defibrilator a răspuns:

Modulul pedagogic poti sa il urmezi si dupa absolvirea facultatii