| Fernando9Torres a întrebat:

Cum pot comvinge parinti sa ma lase sa fac (aproape) tot
**Funda**

Răspuns Câştigător
| BlkDrmm a răspuns:

Trebuie sa ii faci sa aiba incredere in tine.
Acum depnde si de varsta tahappy
Si mai depinde de ce inseamna aproape tot.Ce-i mult stricawinking

7 răspunsuri:
| bebelusa_9541 a răspuns:

Cu siguranta niciodata in viata cat vor trai parintii tai nu vei putea face (aproape)tot,si cand vei fi casatorit vei fi,, supravegheat" se parinti! Insa daca u doresti ca de la varsta asta sa fii liber ar trebui sa porti o discutie cu parintii tai si sa le explici ca stii in ceea ce te bagi si vei putea sa faci fata diferitelor situatii si singur(ma refer la faptul ca daca ai cerut sa iti fie permis totul apoi sa nu te intorci la parinti cand intri in anumite probleme), acum depinde de ai tai daca vor lua decizia sa te lase sa faci orice sau nu! Dar nu iti face griji...si daca nu te vor lasa trebuie sa le fii recunoscator pentru tot! Mult succes:*

| Simpatic a răspuns:

Impusca-i,acum serios ce ai vrea sa faci? tine cont in familiile in care parintii nu se implica deloc ori exista copii nedoriti ori parintii lor sunt niste ratatai (drogati,betivi ordinari) iar cei care traiesc in astfel de familii ajung in cea mai mare parte prin puscarii s-au se vor comporta la fel la randul lor cu proprii copii. Daca parintii acum ti se par severi e spre binele tau, cand vei fi mai mare nu o sa se mai implice asa de tare, nu trebuie sa fii 100% liber, caci libertatea de multe ori strica si duce copii pe drumuri gresite, pentru ca un anturaj prost iti strica toata viata.

| Anname a răspuns:

Iei note bune la scoala si nu te certi cu ei...adica ii asculti happy

| RoxiiSiAtat a răspuns:

Si atunci rolul lor care mai este?
Sa`ti spele hainele si sa-ti dea sa mananci?
Cam asa sunt toti parintii.Cand o sa fii si tu parinte o sa-ti dai seama ca nu ti-au vrut raul.
Totusi, daca tu te simti mai constrans decat ceilalti prieteni ai tai ar trebui sa stai de vorba cu ei, sa le castigi increderea.Sa le demonstrezi ca ai maturitatea necesara pentru a lua decizii cat de cat importante.

| baiatuucupizzza a răspuns:

Sa te faci mai interesat in ceea ce fac ei si sai ajuti si sa ii intrebi de fiecare data de ce au nevoie

| flaviu1234 a răspuns:

Aproape tot?laughingcam greu asa cevatongue

| albrosie a răspuns:

Zila cati bagipl inei parinti si sa te lase in pl ta sati vezi de viata si o sa te lase in pace sau s-ar putea sa fi pedepsuit pana la adanci batraneti hmmm nu stiu una din 2
sa-mi spui cuma fostlaughing)))