| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot gasi prs potrivita?

7 răspunsuri:
| gabrielutzu a răspuns:

Poti sa spui ca ai gasit persoana potrivita abia atunci cand ati sarbatorit "nunta de aur"(daca doamne-fereste nu se intampla ceva tragic pe parcurs)...in rest rabdare, multa rabdare.

| bunica a răspuns:

Stii ca este o vb. din batrani:fiecare buruiana cu umbra ei, ce-i al tau e pus deoparte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai sa fie! prs?

mira
| mira a răspuns:

Numai cautand-o. Mira

| DiMoDi a răspuns:

Bulişor îsi întreabă tatăl : Tati, costă mult să te însori?
- Nu ştiu dragul tatei... eu încă mai plătesc! happy
(... sau n-o fi fost Bulişor ci gabrielutzu?tongue )

| jani a răspuns:

Peroana potrivita? hmmm... e greu de gasit, dar nu si imposibil. Daca te certi si te si iubesti in acelasi timp, poti spune ca e persoana potrivita... depinde in ce trebuie sa te potrivesti cu cineva, ca sa fie persoana potrivita. Sigur este un lucru, cu cel care crezi ca nu te potrivesti deloc, cu aceea persoana te potrivesti cel mai sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Potrivita pentru ce?