| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot ramane insarcinata?, am 23 de ani, si de un an eu si sotul meu ne chinuim sa avem un bebe insa nu reusim, am facut totul cum trebuie(daca pot spune asa) adica am facut dragoste in perioada fertila si restul...am fost si la doctor pentru analize si invetigatii si a spus ca totul e in regula si la mine si la sot si sa incercam din nou sa facem bebe. Am tot incercat de atunci insa nici un rezultat. oare de ce? puteti sa ma ajutati cu vreun sfat?

Răspuns Câştigător
| Psihoyounger a răspuns:

@eu_o_mare_enigma, scuza-ma dar nu sunt deloc de acord cu ce ai scris. Nu vad nimic rau in a-ti pune sperantele in Dumnezeu. Cum adica suntem in sec XXI? Si ce? Nu mai avem voie sa credem in Dumnezeu?

19 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt cam in aceeasi situatie si sfaturile pe care le-am primit sunt legate de starea psihica; mi s-a spus sa nu mai pun atat de mult interes pentru acest lucru, sa facem dragoste pentru placere si nu pentru a ramane insarcinata, sa ma detasez de aceasta dorinta si sa las lucrurile sa vina de la sine.cam aceste sfaturi le-am primit eu si fac tot posibilul sa le pun in practica.eu ma simt mai linistita, incerc sa iau lucrurile cu calm si incerc sa nu fac o obsesie din aceasta dorinta.incearca si tu si vei vedea ca te simti mai bine emotional, vei avea alta stare de spirit.

| greg a răspuns:

La Dumnezeu v-ati rugat?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@andreicatalin-hai ca ai fost simpatic. tu chiar crezi ca dumnezeu o va lasa gravida? nu pot sa cred ca ma aflu in secolul XXI, sincer.nu mi-o lua in nume de rau, insa nu ma pot abtine din ras.
draga fata, incearca sa faci dragoste, sa faci dragoste si iar sa faci dragoste, dumnezeu nu va face dragoste cu tine sa te lase insarcinata. rolling on the floor rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Un cuplu se poate considera steril dacă a trecut 1.6-2 ani fără să aplice vreo metodă contraceptivă.
După această perioadă trebuie făcute o serie de analize specifice fertilității: dozările hormonale la femeie și spermograma la bărbat.
Mult succes.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vrei sa te rogi, roaga-te si aprinde si o lumanare pentru cei morti si pentru cei vii cu care esti certata. eliberativa de tot stresul si impacativa si cu voi insiva.si cand cereti sa fiti binecuvantati cu urmasi sa credeti ca ati si primit ceea ce ati cerut.si cereti in numele mantuitorului fiindca el a promis ca ce vom cere in numele lui, ni se va da.eu sunt convis.scepticii si necredinciosii sa rada cat vor.cine rade la urma ...rade mai bine.va doresc copii frumosi si sanatosi.cati vreti voi.si rabdare.ca vine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai, voi rugati-va la dumnezeu sa va ramana sotia insarcinata, iar pe ea sa o trimiteti la mine.si va garantez ca dumnezeu va va asculta rugile. rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt in aceeasi situatie...nu-i stres, toate depind de dumnezeu! el hotaraste cand e momentul pentru copil...incearca sa faci dragoste cu sotul tau nu cu gandul de a ramane insarcinata ca te blochezi psihic asa... faceti dragoste liberi si simtiti placerea actului fara sa va mai ganditi la bebe

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Enigma, nu e nevoie.am trei. si doi sunt mari cat tine. dar tu cati copii ai? ca daca oi mai vrea unul poate ...decat unul strain mai degraba un coleg de pe TPU.bafta.

| Ben. a răspuns:

Enigma ai fost tare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spermograma trebuie repetata de vreo 3 ori in cateva luni. Apoi, ca markeri de fertilitate ar trebui facuti: estradiol, fsh, lh, progesteron, prolactina, shbg, testosteron, testosteron liber.
Tu ai avut vreun avort vreodata? Sotul tau a lasat gravida vreodata vreo femeie? Renuntati la fumat, mai repetati analizele si la alt laborator, mergeti intr-o vacanta...si cel mai important, nu va stresati din asta, nu stiu el, dar tu esti foarte tanara, ai tot timpul in fata. Medicul ginecolog nu ti-a recomandat chiar nimic? de medicamente intreb.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Roaga-te lui Dumnezeu sa iti dea copii. daca El nu iti da, poti tot face dragoste pana nu mai poti.roaga-te,fii sincera, si vei vedea rezultate.eu vorbesc din experienta.

| christabell a răspuns:

Stii ca unii oameni sunt incompatibili?

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Incercati si sa repetati 1, 2 ori analizele si la alte clinici bune! (reputate), treceti si pe la biserica mai des, ajutati si niste oameni realmente sarmani, si, daca va permiteti, evadati 3-4 zile, sau o saptamana, undeva departe si fain, fara stress, si poate poate! Fumati?, sau ati fumat, careva?! Asta ar putea fi o explicatie! Success!

| ele30 a răspuns:

Cam in aceeasi situatie ma aflam si eu acu vreo trei ani. Am incercat sa am un copil si nu reuseam dupa toate analizele facute si multe investigati pana m am hotarat ca daca e de la d zeu sa fie va fi daca nu asta e si abia dupa un an jumate am ramas insarcinata si acu am in baieel de 1 si 9 luni ma ajutat foarte mult rugaciunea si acatistul sfintilor parinti IOACHIM si ANA ASA CA RABDARE SI VA FI BINE MULT SUCCES

| preoteasa a răspuns:

Sunt preoteasa ma numesc andreea si am 23 de ani si apreciez raspunsurile celor care cred in Dumnezeu si se roaga lui pentru a putea avea copii.insa acest(a)"eu_o_mare_enigma"nu ai dreptate de loc. u te-ai intrebat vreodata cum de existi pe fata pamantului? iti spun eu daca nu stii:'u pe fata pamantului chiar daca il judeci rau pe Dumnezeu tot datorita Lui existi'asa ca nu mai fa asemenea blastemi ca nu is au rostul.aceasata tanara dorea sa stie cum poate ramane insearcinata nu sa auda asemenea lucruri din partea unei pers needucata... draga doamna sfatul meu este atunci cand este post nu trebuie sa dormi impreuna cu sotzul tau sau sa faci dragoste, trebuie ca pe perioada postului sa tii post si sa te rogi bunului dumnezeu caci el te va vedea si te va asculta pentru ca aseta ce ti-am spus eu este ca o jertfa pe el si doar in momentul cand tu vei fii pregatita atat sufleteste cat si trupeste EL te va ajuta.eu ce pot sa-ti spun dor ca
DOAMNE AJUTA!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate o sa zici ca este o prostie cea ce zi dar sunt cupluri in aceeasi situatie cauta barbat pentru a face cu el vb cu sotu tau de asta fara jena daca vrei vb pe mess milenium.adrian@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai umblat cu fundu la altii cand ai fost fata, adica daca ai facut sex de la 15 ani vei ramane greu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am patit si eu acelasi lucru si eu asi dori sa aflu ca si tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt de maserie psiholog sper sa iti fie de ajutor sfatul meu trebuie sa nu fi stresata in timp ce faci dragoste sa te gandesti tot timpul la voi sa fii concentrata pe ce faceti voi nu te mai gandi la probleme incearca sa te relaxezi trimis de alexa daca vrei sa vb mai mult iti las id meu alexa_wafa2000 succes iti urez