| AndrewTate7789 a întrebat:

Cum pot să abordez femei, "bună ce faci" este prea tipic și deja fata e cam saturata de aceasta formulare, cum pot crea contextul potrivit pentru a începe sa discut cu o fata, și în ce locuri as putea sa o fac?

8 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

De dai chinez și îi spui: Ceai Fănsân, Haifă Nfân.

| johnnny123 a răspuns:

Cred că te concentrezi prea mult pe "cum să abordez femeile" și prea puțin pe "cum să lucrez la mine pentru a deveni un om care are multe de oferit într-o relație".

La piață, cei care vând produse bune nu au nevoie să-și abordeze în niciun fel clienții. Trebuie doar să-și expună marfa și sunt remarcați imediat.

| Hyperion7 a răspuns:

Incepe cu un compliment sincer legat de poza ei de profil,tachineaz-o subtil după poza de profil,ceva gen "Hei,eram prin trecere și ochii tai pătrunzători mi-au captivat atenția,ce zici,ne vedem la un suc? Sa ne soarbem din priviri, daca totwinking"
Legat de compliment"Buna,nu știu cum sta treaba,însă un lucru e clar,arăți absolut minunat,ai niste Outfit-uri mișto! Ce zici,mă înveți și pe mine cum sa mă îmbrac mișto?"
Și desigur, trebuie să știi să stârnești conversația,sa nu lași prea mult se se gândească,dar nici nu o închide cu întrebări la care trebuie să răspundă da sau nu.
Trebuie sa fii tu, asta in primul rand, pentru că daca i-ai da o replică cum ți-am exemplificat eu, o să vrea sa mai auda chestii mișto, iar dacă tu o iei din prima cu "ce-ai mâncat azi?", deja se prinde că e vrăjeală
Succes!

| ioana748 a răspuns:

Cum a spus si Hyperion, un compliment este intotdeauna bine venit.
Poti intreba cat este ceasul si sa continui cu ce ochi frumoși ai sau ceva de genul.
Depinde de context.
Apoi reactia ei va conta in abordarea de mai departe.
Nu trebuie sa cuceresti toate fetele, una este de ajuns si iti doresc sa o gasesti pe aceea.
Toate cele bune,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii tu insati, cu o fata nu exista texte astea is prostii nici ele nu stiu ce vor.
Nu iti bate capul fiindca ele aleg dupa.cum simt baiatul, o gramada de fete vad cu tipi care se comporta urat cu ele si tot ele sunt innebunite, deci fii tu si aia e.

| Robert2526 a răspuns:

Ele se baga in seama direct ca si cum ne-am cunoaste si ma intreaba ceva random, legat de ce am cumparat, legat de cum sa ajunga intr-un anumit loc. Chiar in dimineata asta imi cumparasem o sticla cu vin si tipa din spatele meu de la cada m-a intrebat asa foarte natural daca e bun vinul si le o sa gatesc, cu ce mancare se potriveste, apoi mi-a cerut voie sa treaca ea in fata si am lasat-o. La final m-a asteptat sa achit si eu am intrebat-o de ce a mai vrut in fata daca tot nu se grabea si a zis ca se temea ca achit si plec si nu o sa poata sa imi ceara numarul de telefon laughing)

Evident nu i-am dat niciun numar, nu a mers, din mai multe motive, dar abordarea a fost buna si probabil cu altcineva i-ar fi mers. Ce vreau sa zic cu chestia asta, important este sa incerci de cat mai multe ori constient de faptul ca cel mai probabil nu o sa mearga. Daca incerci de 100 de ori si iti iese de 2 ori sa primesti numarul de telefon, atunci inseamna ca ti-a mers bine. Cauta sa fii sociabil si sa comunici foarte mult

| CIVIC1 a răspuns:

Esti un preadolescent.
De ce sa abordezi femei?
Tu nu faci diferenta intre fete si femei?

| Vladoasa a răspuns:

"Buna,joci Metin2"? O intrebi pe strada la semafor