| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa am ancredere in mine? am 31 de ani arat foarte bine dar ori ce femeie fie ia cat de urata din preajma mea mi se pare mai interesanta., am o relatie de4 ani cu iubitul meu si ne potrivim de minune singura problema este a iel are o problema cu iesitul in oras adica:nu vrea ce vreau eu nu prea iesim in oras asta include totul nu? dati-mi un sfat

7 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Probabil este o fire mai retrasa si mai comoda. Depinde de tine sa il capacitezi si sa il determini sa iasa cu tine! Cred ca ar fi bine sa iesi tu si fara el deoarece tu iti doresti asta. Cu timpul vei suferi si vor apare neintelegeri daca te izolezi de toata lumea si nu mai iesi in oras.

| Anca a răspuns:

Poate ii place in oras, dar nu cu tine.
Nu-mi pot imagina atitudinea unei femei care spune : arat foarte bine, dar orice femeie oricat de urata i se pare mai interesanta...

Parca te contrazici singura. Daca consideri ca arati f bine, atunci de ce le vezi asa bune pe celelalte?!
Fiecare femeie are ceva ce alta nu are, desii la prima vedere toate suntem la fel.
Increderea in tine ti-o poti hrani atat tu, cat si persoana de langa tine. Daca el nu te ajuta sa iti creasca increderea in tine, inseamna ca nu te vede asa cum ar trebui.

| oracoluldindelphi a răspuns:

Pune-te in locul lui. Daca ai iesi cu o tipa care tot timpul crede ca ea e cea mai neinteresanta si fara farmec...cum te-ai simti? Nu pot sa imi fac o parere despre tine doar din 2 fraze, dar daca spui ca arati bine si ti se par interesante pana si femeile urate inseamna ca. poate esti obsedata de imaginea ta in loc sa te simti confortabil langa el atunci cand iesiti impreuna. E normal s nu vreti sa iesiti in acelasi loc, nici mie nu imi plac meciurile cum nici lui shoppingul. Dar sigur puteti gasi locuri unde sa iesiti amandoi. Iesitul impreuna nu trebuie sa fie o corvoada pentru nici unul din voi asa ca nu incerca sa il convingi sa vina cu tine daca nu vrea. Pentru iesitul "in oras" unde nu vrea sa coopereze, apeleaza la prietene.Sa imi spui daca gresesc. Oracolul

| Lorelai a răspuns:

Alte femei ti se par mai interesante pentru ca nu ai incredere in tine, si banuiesc ca nici iubitul tau nu depune suficiente eforturi sa-ti (re)dea el increderea in tine, sa te aprecieze cat ar trebui. Te inteleg, insa daca iubitul tau nu te intelege si nu te ajuta nu stiu ce fel de relatie este asta. Oricum tu trebuie sa te gandesti ca fiecare femeie e unica si chiar daca ti se pare ca o alta femeie e mai presus de tine in anumite privinte, gandeste-te ca tu ii esti superioara ei in alte privinte. Fiecare femeie are calitatile ei si trebuie sa fie mandra de ea insasi, sa se iubeasca in primul rand pe ea. Iar chestia asta cu iesitul in oras, nu o inteleg, probabil acest iubit al tau are o problema pe care nu ti-o spune, daca nu e comunicativ de fel, incearca totusi sa il faci sa fie. Esti o femeie matura, trebuie sa ai incredere totala in tine, sunt sigura ca ai foarte multe calitati si meriti langa tine un barbat pe masura. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut,

poti iesi cu o prietena, cu o colega de serviciu
poti iesi singura
cu o verisoara, cu mama ta
din cand in cand iesi chiar si cu el, cu prietenul: INSISTA

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ajungeti la un compromis.nici eu cu sotia nu ne potrivim la alegerea culorilor. dar daca nu-mi place chiar de loc, ceva nu cumpara.si eu am purtat ce nu-mi placea, dar a trebuit fiindca, ii placea ei.si este bine. ea papa foetaje.eu eclere.si mai gustam asa de la celalalt cate un pic.si iar e bine. mie imi placea prin ploaie, ei nu.acum e invers.

| MyLifeIsAmazing a răspuns:

Poate ii este prea rusine sa va saruta-ti in public sau poate ar trebui sa-l incurajezi si sa-i spui chesti de genu"ii vezi pe copii aceeia de 15-16 ani, ei de ce merg si noi nu?" cred ca te-am putut ajuta