| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa il scot pe un parinte din casa? respectiv tatal, poatr va ganditi ai inebunit? e casa lui.Insa mama a divortat de el si fratii au ales cu mama si sau la el.Acum veti spune de ce sa il dai afara? Pai un asfel de tata nici la cel mai mare dusman nu il doresc(ma fura,ma minte,are o minte diabolica, nu face nimic decat sa se duca la bar sa bea si sa faca scandal viata cu el e un chin)deci cum trebuie sa fac sa il vad afara? nu mai rezist asa.

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Există o lege care se aplică doar persoanelor violente fizic ca să nu se poată apropia la o anumită distanță de zona locuită. Dar tu nu ai spus nimic de violență fizică. Oricum ar fi, numai cu legea îl poti dar afară.
Te sfătuiesc totuși să apelezi la Dumnezeu. Căci nu omul trebuie dat afară, ci spiritul rău de care se lasă stăpânit si împotriva căruia nu vrea să lupte. Dumnezeu nu poate interveni dacă nu este chemat; pe când cel rău intră cu forța in inima omului.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este casa lui nu poti sa-l evacuezi. Evacuarea s-ar putea face numai prin hotarare judecatoreasca dar nici o instanta nu-l va evacua.

| T0T a răspuns:

Având în vedere că este casa lui, tu ar trebui să fii cel care o părăseşte dacă nu îţi convine. Eşti un copil foarte impertinent şi nesimţit. Un copil, care după felul cum a ales răspunsul câştigător vrea să vadă doar ce îl face să creadă că are dreptate, deşi nu are. Deci ieşi afară din casa aia, copile, că dacă aş fii eu tatăl tău, te-aş da afară în şuturi, să dormi pe stradă. Fii recunoscător că te ţine în casă, că iţi oferă un adăpost, şi vi tu şi spui că vrei să-l dai afară...Atâta impertinenţă rar mi-a fost dat să văd. Ce mentalităţi aveţi...Ruşine!

| SkyPilot a răspuns:

Daca este casa lui, tu esti cel care trebuie sa plece daca nu iti convine.

| doareuio a răspuns:

Sună la telefonul copilului : 116.111. Ei te vor ajuta cu siguranță!

| danynyo a răspuns:

Casa e in partaj si mama mi-a dat mie o camera si eu vreau sa fac in asa fel sa il dau afara ce sa fac?

| danynyo a răspuns:

Bine in instanta ce trebuie sa fac probe ceva? alta solutie nu?

| Iulii111 a răspuns:

Pai nu stiu laughing
1.Il minti:
Spuii ca vine cineva la tine si ai de lucru la ceva.
2.Ii spuii adevarul straight face|
3.ii spui ca ai nevoie de timp
4.Mutate daca ai cum sau du-te la mama ta
5.Lasal sa faca ce vrea si stai mai mult la prieteni
Sper sa iti fie de folos variantele de mai sus happy