| danutzamika a întrebat:

Cum pot sa imi imbunatatesc relatia cu bunica? Parintii mei s-au despartit si mami a plecat in strainatate iar eu stau cu bunica. Tot timpul ma cicaleste si ma face sa ma simt prost desi eu nu ii dau motive

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Esti de apreciat ca doresti sa ai relatii mai bune cu bunica ta.Pe situl jw.org sectiunea adolescenti poti gasi unele articole interesante despre cum sa ai relatii bune cu cei din jur.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa sant babele astea, au numai prostii in creier si le tin parte la copii lor. Mai necajesteo si tu la ocazie pentru ca merita sa mai traga si ea suferinta, nu sa suporti tu intruna.

| kar1GaNNN a răspuns:

Buna.
Tu esti adoloscenta iar ea este batrana, este ramasa cu ideile de acum 40 de ani si nu o poti schimba.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Incearca sa tii cont de deosebirile ce exista intre varste. Poate ca bunica ta nu doreste intentionat sa te necajeasca, dar acela e stilul ei de a fi, da a gandi, de a vorbi si cu siguranta ca e diferit de felul tau de a fi.

Cele bune!