| Ana_2935 a întrebat:

Cum pot sa-l fac pe iubitul meu sa ma ceara de nevasta?

Răspuns Câştigător
| AlinaBulina a răspuns:

Teoretic, nu poti sa-l FACI sa faca nimic. happy Daca aveti o relatie care dureaza de foarte mult timp si crezi ca a venit momentul sa faceti un pas inainte, poti sa porti o discutie cu el despre asta. Succes! happy

11 răspunsuri:
| chery a răspuns:

Cred ca nu poti sa-l convingi sa te ceara de sotie dar... poti sa incerci sa fi mai atenta cu el, sa-i arati ca-ti pasa de el! noroc si daca va casatoriti casa de piatra!:X

| sandi a răspuns:

Orice ai face, nu il FACE sa te ceara. Intreaba-l ce parere are despre casatorie, ca sa stii cum sa-l abordezi. Apoi, intreaba-l ce parere ar avea despre casatoria dintre voi doi. Mergi de la general la concret. Spune-i-o pe un ton calm, si mai mult dintr-o doara, nu anuntandu-l ca vrei sa aveti o discutie. Simpla formulare ii sperie si deranjeaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca ati ajuns intr-un stadiu de iubire neconditionata, intelegere reciproca si incredere, poate e cazul sa vorbesti despre asta. Nu, nu zic sa-l ceri tu, ci doar sa deschizi subiectul, sa vezi cum vede el relatia voastra si casnicia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu grabi lucrurile. Barbatii iau totul mai incet si incearca intai sa o cunoasca bine pe cea de langa ei inainte sa-si ia vreun angajament.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu grabi lucrurile. Barbatii iau totul mai incet si incearca intai sa o cunoasca bine pe cea de langa ei inainte sa-si ia vreun angajament.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu grabi lucrurile. Barbatii iau totul mai incet si incearca intai sa o cunoasca bine pe cea de langa ei inainte sa-si ia vreun angajament.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu grabi lucrurile. Barbatii iau totul mai incet si incearca intai sa o cunoasca bine pe cea de langa ei inainte sa-si ia vreun angajament.

| anca_3780 a răspuns:

Daca e un tip fara initiativa cere-l tu happy... dar sub nici o forma nu-l stresa. asta de cele mai multe ori ii sperie

| irinadima a răspuns:

Daca e suficient de matur, poti sa i-o zici in fata, dar doar o singura data! Altfel, poate se va simti presat si va vrea sa fuga de tine.

| maria_totem a răspuns:

Ia-l de mana cand treceti pe langa un magazin cu rochii de mireasa si intrati putin. Vezi ce fata face. Daca e ok cu chestia asta, mai lasa-l cateva saptamani si apoi deschide subiectul.