| marta3004 a întrebat:

Cum pot sa scap de obsesia pentru un baiat? Nici macar nu mai am sentimente pentru el si chiar il urasc pentru ca stiu ca nu avem cum sa fim vreodata impreuna si nici macar nu imi mai doresc asta, chiar daca stiu ca e prosteste sa gandesc asa. Dar nu ma pot abtine ca sa nu ma gandesc la el si chiar si contul de pe acest site l-am facut pentru ca are cont si el. Stiu ca suna creepy, dar nu stiu ce sa mai fac.

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

E bine daca recunosti.
O sa iti treaca curand cand te vei pictisi sa tot umbli dupa el sa ii observi miscarile.Va face tot mai multe lucruri dezamagitoare pentru tine si vei hotara tu singura ca mai bine renunti decat sa iti faci rau e o chestiune de timp

| Emma30555 a răspuns:

Faptul ca realizezi ca e doar o obsesie e un prim pas de a te "vindeca". In al doilea rand nu il mai uri, trebuie sa iti fie indeferent. Trebuie sa intelegi cumva ca e doar o experienta si sa treci peste. E doat un baiat. Pana sa il cunosti erai f bine. Prefate sau imagineazati ca nu l ai cunoscut niciodata si sa devii ca inainte sa il cunosti. Nu esti nici prima nici ultima persoana care nu a putit fii cu cineva pe care si l a dorit. Gandeste-te ca nici tie nu ti ar placea ca altcineva sa formeze o obsesie pentru tine. Nu l mai urmari pe nici o retea de socializare, abtine-te sa faci asta, dati sansa sa cunosti un alt baiat. In ultimul rand ai rabdare cu timpul o sa ti treaca de la sine.