| Rizer a întrebat:

Cum poti sa faci ca dupa o sarcina sa nu ramai cu burta si sa nu ramai grasa?

5 răspunsuri:
| aurora2rora a răspuns:

Trebuie sa fii slaba si inainte de a avea sarcine, si in timpul ei, si dupa...

| MsGringer a răspuns:

Pai burta trebuie sa o masezi de doua ori pe zi cu o crema speciala.Iar pentru a nu ramane grasa incearca sa mananci cat mai sanatos:legume,cartofi,paste, lactate, fructe etc.Si poti sa-ti faci abonament la sala.nu e foarte scump sa stii.la mine e 80 Ron pe luna, deci e super pretul. Daca nu ai posibilitate incearca sa faci acasa dimineata macar 30 min exercitii fizice si alergare pe strada.Sau ai putea sa inoti, ar fi excelent pentru tine, ti-ar prinde bine si sa nu mai zic ca slabesti.

| Bia_8599 a răspuns:

Depinde de fiecare...eu de exemplu dupa 3 luni de la nastere eram plata ca inainte si silueta cum eram de felul meu, fara sa ¨imi strang burta¨ sau sa fac abdomene, exercitii etc. Doar ca atat in timpul sarcinii cat si dupa, mergeam mult pe jos. Cunosc femei care au facut de toate si tot au ramas cu burta, si cand le spuneam ca eu nu am facut nimic special nu ma prea credeau. Mersul pe jos este una dintre cele mai simple si la-ndemana metode de mentinere in forma, si poate fi o adevarata relaxare.

greece12
| greece12 a răspuns:

In primul rand,alapteaza.
In al doilea rand,ai grija tu singura de copilul tau.
N-o sa-ti dau link-uri sa te convinga de spusele mele, daca vrei te poti convinge singura, cautand pe net.
Am doi copii.Inainte sa-i am aveam 59 de kg, acum am 62 de kg.
Misca-te, fii activa, nu te hrani "pentru doi" si vei vedea rezultatele in scurt timp!

| tabittha a răspuns:

Din pacate nu toate corpurile sunt la fel, stiu femei care au revenit la forma initiala dar sunt si altele care au ramas cu burta totusi. Daca alaptezi acum iti recomand sa lasi prostiile cu slabitul ci sa te hranesti sanatos cu de toate. Dupa ce ai terminat de alptat incearca sa mentii o regula de aur, pune-ti putin in farfurie si ridica-te de la masa inainte sa te simti satula si nu manca intre mese, adica fara rontait de orice fel. Bineinteles important ar fi sa faci si un sport, sala, ceva ca sa-ti tonifici musculatura, mai ales a burtii si daca ai vointa, poti sa faci fara bani acasa niste abdomene sau macar alergare de 30 min zilnic. Oricum din pacate statul acasa, fara activitate intotdeauna ingrasa. Multa sanatate!