| mariutzaiuli a întrebat:

Cum poti sa ii spui unui baiat ca il placi? Stiu ca si el ma iubeste dupa cum vorbeste cu mine cum se uita la mine.Sa ii spun ca il iubesc sau sa il las pe el sa spuna?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Lasa-l pe el sa spuna

| MrAnderson a răspuns:

Salut

De ce nu faceti pasul cam amandoi odata?
Putin de la tine, putin de la el, si asa ajungeti la mijloc.
Incercati sa vorbiti intai, sa descoperiti ce va place, ce va pasioneaza...mai e pana ii spui de iubire.

| baf a răspuns:

Ar trebui sa faca el primul pas.nu crezi? dar asta depinde de caracterul lui

| Andruta12 a răspuns:

Daca te place ar trebui sa ii spui tu ca il placi adica daca genul de baiat mai retras sau timid este clar ca nu iti va spune niciodata ca te place

| IoanaGiovanna a răspuns:

Trebuie sa ai incredere in ce simti si trebuie sa fii sigura ca vrei asta! Daca stii sigur ca si el te place, ti-as sugera sa l iei la o plimbare pe undeva, la un suc si saii spui ce simti.dar mai intai, asigura-te ca te place, prin niste cuvinte.si vezi daca e genul tau.