| cristi_2317 a întrebat:

Cum poti sa reabilitezi o relatie sentimentala?

Răspuns Câştigător
| LuS[z] a răspuns:

pai trebuie sa o iei pas cu pas:trebuie sa-i spui persoanei iubite de ce crezi tu ca ar trebui sa fiti din nou impreuna iar apoi sa o convigi de asta.

14 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Cu multa rabdare...

assiris
| assiris a răspuns:

Depinde de cum s-a deteriorat. In general cu tact, rabdare si demnitate.

| yami a răspuns:

Daca au fost sentimente adevarate, atunci te gandesti unde a inceput sa alunece si schimbi ce mai poti, dar sfatul meu e sa lasi timpul sa aleaga.pana ce se limpezesc apele, sa nu faci mai rau.mergeti apoi undeva, voi doi, dati cartile pe fata, fiti sinceri unul cu celalat si veti stii dc sunteti de aceeasi parere, dc mai e ceva de salvat!

| MihaiA a răspuns:

Va recomand la toti filmul Fireproof. Chiar merita, si iti da si tie cristi raspunsul la intrebare.

| mary_4249 a răspuns:

trebuie sa te intrebi pe tine insati daca relatia merita sa ii mai dai o sansa sa iti analizezi greselile si sa purtati o discutie cum nu ai mai facut-o pana acum sa lamuriti toate ofurile si decizia finala sa o luati impreuna.

| miha2010 a răspuns:

In primul rand sa ai incredere in tine ca totul va fi bine si sa comunici cu ea sa o recucersti, asta e una dintre reusite!

| gemina42 a răspuns:

Nu este usor sa reabilitezi o relatie sentimentala, dar nici imposibil de realizat. In primul rand trebuie sa lasi la o parte orgoliul sa iti asumi raspunderea pentru faptele tale sau motivele care au dus la destramarea relatiei, sa nu dai vina pe anumiti factori sau mediu, sa incerci pe cat se poate sa iti recastigi increderea si sa-l convingi pe cel de langa tine ca esti cel mai bun lucru care i s-a intamplat in viata, ca ceea ce s-a intamplat nu a fost decat o simpla cearta intre indragostiti. In al doilea rand, ceea ce este foarte inportant intr-o relatie, trebuie sa comunicati mai mult si asa veti descoperi unde ati gresit sau care au fost motivele care au dus la destramarea relatiei. Nu - mi ramane decat sa iti urez multa bafta si sa nu uiti urmatoarele cuvinte: " vei avea parte de un lucru, atunci cand vei crede in el ". Succes!

| AlexandruDanu a răspuns:

O relatie implicand doua persoane, conteaza mai mult decat ce faci tu, ce vrea celalalt. Iar daca o relatie e "reabilitata", mereu va ramane indoiala...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depine de cat de mult trebuie reabilitata. In general, analizand, greselile din trecut dar...
Vasul care s-a spart, s-a spart si incercand sa-l lipesti va fi intotdeanuna din bucati!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O relatie sentimentala este bazata pe incredere si respect din partea ambelor parti(FEMEIA SI BARBATUL) IAR daca exista comunikre si incredere restul vine de la sine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu dragoste arata-i persoanei respective cat de mult o iubesti

| narkoma a răspuns:

Sunt de acord cu yami trebuie sa fii sincer si sa dati cartile pe fata eu asa as proceda si macar stii ca ai incercat winking dar trebuie mult curaj happy

| angelo221277 a răspuns:

Sau incearca sa taraiesti ca si cum maine ai muri.si se serzolva de la sine.

| tigrucsaba a răspuns:

Buna cristi sa reabilitzi orelatie sentimeentala iti trebuie sa aveti o relatie foarte buna, nu numai sex trebuie sa aveti credere un in altu degeaba ai bani daca nu aidragoste curata sa tineti unul la altu si sa fi sincer cu partenera si sa fi fidel daca ti la ia. eu atit iti pot sa-ti spun csaABI GAZDAG SI SA AI SUPCES ASTA ITI DORESC EU TIE...