| ObiectivulAnonim66 a întrebat:

Cum procedez daca cineva apropiat (familia sau ruda) ma mint pe fata. Au incercat sa ascunda un adevar doar ca sa nu ma raneasca desi, m-au ranit si mai tare? Am aflat din alta parte... Am fost toata ziua suparat.

Răspuns Câştigător
| Bardea_Nicoleta_1957 a răspuns:

Incearca sa pari in fata lor mai sigur si capoti sa faci fata singur situatilor

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intreaba-le, pur si simplu: ce mai au de ascuns de tine?

| AnaBejenaru a răspuns:

Poate te mint să te protejeze, să nu te supere.Tu nu trebuie să le porți pică, pune-te în situația lor.

Răspuns utilizator avertizat
| T0T a răspuns:

Depinde despre ce este vorba. Nici eu în locul tău nu aș avea o reacție pozitivă față de ei, oricum. Mereu am preferat adevărul gol goluț oricât de dureros ar fi. În orice circumstanțe ar fi fost am detestat minciuna.