| carismgal a întrebat:

Cum sa faci un prietem care s-a purtat urat cu tine sa regrete?
asa, am si eu un prieten, mai degraba un amic. sa explic: nu suntem genul care isi spune totul sau care se suna la nevoie, suntem mai degraba colegi si doar putin mai mult.
problema e ca mereu se crede superior si face pe desteptul, comenteaza de toata lumea ata de des incat nici nu mai este luat in serios. si aceleasi lucruri le face si cu mine plus ca ieri mi-a dat o palma sanatoasa peste ureche. nu sunt genul care plange ( chiar daca mi-au dat lacrimile) si nici genul care ar fi sarit sa il bata ( desi m-am abtinut cu greu), cert e ca vreau razbunare si un mod mai bun de a o face decat sa-l ignor. si nici nu vreau sa le spun prietenilor mei sa il ignore sau chestii de genu, vreau pe cat posibil sa ma descurt eu.

8 răspunsuri:
| gabitza_3022 a răspuns:

Vorbele! Daca stii cum sa le zici si pe ce ton pot fi foarte dureroase...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste'i urat, fii rautacioasa cu el.
Cand doreste ceva, zii ca nu dau celor nesuferitzi ca tine!
Sau atunci cand te intreaba: de ce esti asa rea cu mine tu ii raspunzi: Sunt rea cu cine merita!
EU le dau palme baietilor daca ma mint, si nu au indraznit nici o data sa mi-o dea inapoi.winking

| oz a răspuns:

Voi nu ati auzit de indiferenta?
Poti sa-l injuri, sa-l bati... dar indiferenta.
Pur si simplu nu schimbi nici o vorba cu el... te porti ca si cum nu ar exista. Dar daca vine langa tine...nu pleci... pur si simplu te porti de parca nu ar fi.
Indiferenta doare cel mai tare. O sa te sacaie el la inceput... dar o sa realizeze ca treaba e serioasa...numai sa nu cedezi tu happy

| fabiola a răspuns:

E greu sa schimbi astfel de oameni asa ca ignora-l.Mai devreme sau mai tarziu toti il vor ignora, se va simti singur si abia atunci va constientiza!

| Sara a răspuns:

Indiferenta doare tare. tare dar si vb pot fi taioase uneori big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ignora-l de multe oi pauzele de cuvinte spun mai mult, si nu vorbi cu nimeni despre el sa veem ii convine? Si ce fel de prieten ridica mana asupra ta? daca acum ti-a dat o palma, mai tarziu ce va face? Si nu are sens sa-l injuri, te injosesti tot pe tine...

| Linda a răspuns:

Si parerea mea ca e sub demnitatea ta sa mai stai de vorba cu el. Doar daca isi cere iertare. Dar daca repeta, la revedere si sa te anunte daca si-a schimbat comportamentul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am uitat sa mentionez ca daca este mai puternic fizic si psihic fata de tine atunci asteapta momentul potrivit si acela va fi urmatorul:increzutii pica mai repede decat te astepti.sa nu fii razbunator, nu-l ignora dar schimbati atitudinea fata de el

daca vrei mura in gura uite aici:in momentul in care sunteti cu totii si el se ia de tine fal sa te creada ca nu iti place sa fii injosita sau degradat din fata prietenilor. ex:"de ce dai?"..."sincer?"..."cu ce te-am jignit eu pe tine?"..."ce vrei sa demonstrezi?"...pentru cat timp trebuie sa mai suport glumele tale proaste?"... spune-mi ce ma consideri prieten, fraier sau dujman?"hai sa ne incheiem socotelile
daca vrei sa ai un prieten bun si de nadejde pe viitor lasa-ma sa fiu egal cu tine.de nu cautati prieteni fraieri sau dusmani in alta parte
chiar m-am saturat de glumele tale proaste si cred ca-mi ajunge sunt si eu om. sper ca e ok acest exemplu tu decizi ce faci cu viata ta dar eu cam asa as proceda.totul e la general daca vrei sa vorbesti mai concret diaconescu2007 pe mes