| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fiu mai frumoasa? Sunt blonda cu ochii verzi si ten palid, si daca ma machiez puternic mi se pare ca nu mi se potriveste, iar daca nu ma machiez deloc mi se pare ca am fata spalacita...

Răspuns Câştigător
| marina_7216 a răspuns:

Ceau! iti spun din propria experienta: du-te la solar si la un stilist si apoi vei sti ce mai trebuie sa faci, ai trasaturi frumoase si vei fi foarte frumoasa fara mari eforturi. poate nu vei mai avea nevoie de machiaj ci doar la ochii pentru a-i scoate in evidenta. mi-ar placea sa te vad! Multa bafta!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Alege un machiaj mediu, culori ușor mai închise în zilele cu soare și cele ușor mai deschise în zilele înorate.
Sfat: aplică machiaj extrem.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai... in primul rand nu sunt de acord cu nuantele inchise pune ceva deschis...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La fel sunt si eu...caut raspunsul acestei intrebari da nu-l gasescsad

| alexutza_6507 a răspuns:

In primul rand trebuie sa accentuezi ochii fiindca sunt primii pe care ii vede un om. poti incerca un creion de ochi negru sau gri inchis si un un rimel negru pentru volum.De asemenea poti folosi si farduri de pleoape lila sau roz (arata excelent la ochii verzi) apoi e important sa accentuezi pometii cu un fard de obraz rozaliu, pastelat sau cu pudra autobronzanta.Nici buzele nu trebuie neglijate. Da-te cu un ruj roz intens, dar daca ti se pare prea mult poti folosi un gloss ceva mai natural.

| ionel_1653 a răspuns:

Eu am ceva sa iti zic chiar daca nu imi plac blondele incerc sa te ajut. vopsestete satena si machiazate cu o culoare mai nchisa daca ai tenul palid atunci trebuie sa te dai cu o crema de fata vb cu farmacistul dar vopsestete cu o culoare mai inchisa cum ar fi brunet.big grin cu suvite roscate sa veti ce misto iti sta