| anonim_4396 a întrebat:

Cum să fiu mai mândru de mine, să nu mai îmi fie rușine de locul meu de muncă? Nu mi-e rușine de locul meu de muncă, dar îmi e că poate mă întâlnesc cu cineva cunoscut și v-a râde de mine.

Răspuns Câştigător
| ioana748 a răspuns:

Sa fii mandru ca ai un job.
Daca te intalnesti cu cineva cunoscut dai frumos buna ziua si gata.
Restul nu are importanță, ca nu ti da nimeni sa mananci
Si in general incearca sa nu te mai intereseze despre lume.
Gura lumii... vorba ceea.
Nu am auzit pana acum despre vreun servici de care sa se rada.
Ti se pare tie.
Din contra, esti un tanar responsabil si felicitari ca ai salariul tau.

9 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Lucrezi la gunoi cumva?

| anonim_4396 explică (pentru StoicAnalysis):

Nu.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai atunci de ce ti-ar fi rusine? Sunt o gramada de lepre care stau pe banii lui sugar daddy si a parintilor si au niste aere pe ei de zici ca au facut ei nu stiu ce realizare in viata. Lor ar trebui sa le fie rusine, nu tu. Atata timp cat contribui in casa cu mancare si facturi si nu esti total dependent de cineva, esti mult mai castigat decat lipitorile astea.

| 1onur a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Mai bine sa muncească la gunoi să-și câștige pâinea și mâncarea cinstită. Eu am văzut oamenii care au muncesc la gunoi și au un caracter impecabil de curat un sufletul enorm de curat și o inimă bună pe când alți muncesc la birouri și în funcți mari... și au un sufletul și inima murdară rău care sau vândut și pe ei și pe alți oamenii de ai au calacat și încă calcă pe cap pe toți care le iese in cale numai să-și atingă scopul lor murdar și bolnavii. Oameni care muncesc cinstiți sânt oamenii Adevărați cu Adevărat ei nu-s de judecat sânt alți...

| LisaJulie a răspuns:

Stai liniștit ca nu se mai prea angajează nimeni in ziua de azi, toată lumea vrea sa devina influencer

| Cipi1212 a răspuns:

Dacă îți place locul de muncă nu are de ce să îți fie rușine.

| 1onur a răspuns:

Și de ai munci la gunoi sa fi mândru câți aduci pâinea in casă me pasă muncită cinstit să-ți hrănești copii și familia să nu-ți fie rușine niciodată că trăiești cinstit. Săle fie rușine celor ce-i cresc părinți lor familele lor și ei stau pe banii și muncă cinstită al părinților lor și ei trăiesc Destrăbălați drogați boschatari alcooliști deprăvați. lor săle fie rușine tu sa fi mândru că muncești cinstit și nu ai ales să-ți vinzi sufletul și inima pentru bani și ai ales sa muncești cinstit să-ți câștigi existența pe lumea asta cinstită.

| 1onur a răspuns:

Sânt mulți copii tinerii adolescenți pe care sânt apți de muncă au unde sta unde dormi ce mănca zi de zi dar ei stau pe rețele... De tot felul pe când părinți lor muncesc pentru mâncarea lor din viață numesc pentru unde a avea ei sa pună capul sa doarmă ei nu-și dau seama de sacrifice părinți lor pe care face pentru ei sper că măcar și ei să facă la fel ce părinți lor a făcut pentru ei sau măcar copiii lor sa fie muncitori cinstiți. Sa fi mândru de tine că ai un loc de muncă să fi mândru de tine câți câștigi mânăcarea cinstită fără să-ți bați joc de sufletul și inima ta și de bunătatea altora tu nu dai in cap nimănui nu furi nu te droghezi bei băutură alcool si tot felul de substanțe care nu le dau nume nu vreau sa promovez destrăbălea si drogurile fără număr... Tu nu ești că ei ești un om muncitori cinstit bravo eu sunt mândru de tine cu Adevărat fratele meu bravo boss.

| 1onur a răspuns:

Eu am muncit în Viena la reciclat plastic și metal separam plasticul de deșeuri toxice.și bidoane sticle peturi de cool din metal și fier și tot ce vindea pe banda tot felul de bidoane a fost prima oară când am venit în străinătate în 2014 Și eram ca ne calificat nu știam nicio boabă de germană pe atunci eram la început.

Dacă a-și fi știut că astăzi le pot recicla tonele acele de bidoane care erau în firma pe atunci loam cu saci de acolo bidoanele de plastic și le băga la apărate care sânt astăzi și poți face bani cu ele da pe vremea aia nu existau aparatele acelea acum sânt multe da...