| Schemmer a întrebat:

Cum sa-i propun prietenului meu sa iasa la plimbare?

Răspuns Câştigător
| MuzicaBooM a răspuns:

Salut!
Nu exagerezi cand ai pui întrebarea.Il intrebi de parca ți-ai intreba o prietena,si daca accepta,pe timpul drumului vorbiti ceea ce doriți.
Dar in cazul in care nu vrea,nu plângi in fata lui,nu tipi la el,nu spui PA si pleci, ci ii raspunzi pe un ton calm:,, POATE ALTA DATA...''si rămai in compania lui, fără sa pleci imbuvnata.
De asemenea chiar daca ii raspunzi frumos așa cum ți-am zis iti recomand sa nu pleci calm, si RĂMAI!

Succes!

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Direct simplu si la obiect, daca refuza ii dai un croseu de stanga-n barba.

| Trolli a răspuns:

Singur? Sau voi impreuna?

| tuGatita a răspuns:

Ii spui: "vrei sa iesim sa ne plimbam prin parc? " daca spune, nu tu ii zici "hai pa" si gata!

| anytimeanywhere a răspuns:

Sa iasa? Doar el? Atata timp cat esti sincera cu el si argumentezi de ce nu are de ce sa-ti fie frica sau sa fii timida.
O zi buna! happy

| Rooksee a răspuns:

-Vrei sa iesim la plimbare?

| TravisForest a răspuns:

Buna. Daca vreti sa iesiti impreuna ii poti spune ca vrei sa iesi la aer, sa va plimbati impreuna, sa mai povestiti, sa stati pe banca. Spune-i ca vrei macar 5 minute sa iesiti si din alea 5 minute stati o ora sau 2! happy

Răspuns utilizator avertizat
| nursa a răspuns:

Ii bati un apropo de genu : ''As vrea sa ies la o plimbare dar nu am cu cine ". poate se ofera daca nu se ofera el poti sa-i spui : " Daca chiar nu gasesc pe altcineva nu ai vrea sa vi tu cu mine la o plimbare? ".