| mirelaaa89 a întrebat:

Cum sa il despart pe fostul meu prieten de actuala lui "iubire"?tongue Da-ti-mi va rog cateva idei! Multumesc.

11 răspunsuri:
| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Buna mirelaaa, De ce vrei sa ii desparti oare? nu te-ai gandit cum ar fi daca cineva ar vrea sa te desparta de actualul tau iubit? sincer nu cred ca ti-ar convine, nimanui nu i-ar place asta.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tie ti-ar conveni sa te desparta cineva de o iubire?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ideea ar fi sa-i lasi in pace.

| monykhatpu a răspuns:

Solutia la problema ta e ca tu sa fii mai funny mai desteapta mai open minded( si nu neaparat in privinta sexului). Trebuie sa fii mai tare decat adversara ta din punctele de vedere importante lui. Daca aveti cerc de prieteni comuni, incearca sa petreci mai mult timp cu ei si o sa vezi ce fel de relatie au, cat sunt de fericiti. In timp o sa vezi ce atuuri ai fata de ea.

| adina123456 a răspuns:

Mai bine ti-ai vedea de viata ta si lasa-i in pace.De sarbatori fi mai buna.

| whitegirl18 a răspuns:

Eu am incercat sa-i despart, am vorbit cu el pe mess, am facut in asa fel incat s a dat de gol ca sta cu ea numai sa isi bata joc.Am scos frumusel la imprimanta conversatia. A doua zi cand s-au intalnit m-am dus cu foile la vre -o 10 metri de ei si citeam.Nu s -au prins, m-am certat cu sora tipei, credea ca ziceam de prietenul ei. Vreau sa mentionez ca inainte sa fac prostia asta am baut o bere.In dimineata urmatoare m-am intalnit cu amandoua in gara. Le am zis ca eram bauta nu-mi aduc aminte ce am facut. Dar cu toate asta i-am aratat tipei jumatate din conversatia mea cu prietenul ei adica fostul. Dar totul ce a vazut a fost de bine.Deoarece am vrut sa indrept greseala sa vada ca eu chiar nu mai am nimic cu ei. Dar si aici am gresit m-a sunat fostul si s-a luat de mine i-am vorbit in asa fel incat chiar nu mai am treaba cu ei. Din simpla doarinta de a te razbuna crede-ma o sa ajungi de rasul tuturor asa cum am ajuns eu.Ai posibilitatea sa nu te mai impaci niciodata cu fostul.Eu acum mi-am dat seama si vad pe pielea mea asta. Daca ascultam de prieteni era alfel dar asa patesti cand esti incapatanat.Mai bine vezi-ti de treaba ta implica-te in alte activitati si poate iesi in evidenta altfel.Eu vreau sa iti aud parerea despre patania mea.

| mirelaaa89 explică:

1. Am deja pe altcineva si prin "pura coincidenta" e unul dintre prietenii lui cei mai buni tongue si asta il doare cel mai tare
2. Da, el si-a batut joc de sentimentele mele un an de zile si credeti-ma ca mi-a facut destul rau
3. Am mai reusit o data sa ii despart dar atunci a fost pe buna dreptate, acum tipa a profitat de faptul ca noi am luat o pauza si i-a intrat repede sub piele spunandu-i diferite chestii despre mine
4. Acum a venit timpul sa sufere el, si daca tot zice ca ma uraste atunci m-am hotarat chiar sa ii dau motive sa o faca.
5. V-am rugat sa imi dati cateva idei, nu sa comentati intrebarea in sine.

Mirelaaa89

| di a răspuns:

Tie tie ti'ar placea sa patesti astastraight face! mai bine stai in banca tawinking...

| violeta2966 a răspuns:

Eu sunt aproape in aceeasi situatie doar ca fostul meu iubit este impreuna cu cea mai buna prietena a mea.Si eu vreau sa ii despart deoarece ei incearca sa ma faca geloasa, si fostul meu se razbuna pe mine din cauza ca m-am despartit de el acum 2 luni.Cea mai buna prietena a mea nu vrea sa inteleaga ca el doar o foloseste pentru a se razbuna pe mine

| sunshine1234 a răspuns:

Razbunarea uneori e buna. dar daca tu vrei sa ill desparti s`ar putea sa iti strici relatia cu celalalt baiat. ori il aliezi impotriva lui, ori te desparti de el. si cum ai putea tu sa faci? baga`te cu el in seama, [asta merge doar daca mai simte ceva pentru u ] vorbeste cu el cu diminutive cu alintaturi etc. cf iubitu? ma mai iubesti... hai iesim la un suc, mergem sa ne facem de cap... sau nu stiu. tu trebuie sa stii, ca tu il cunosti f bine. bafta oricum!