| roxy93 a întrebat:

Cum sa il fac pe tata sa accepte ca am prieten?

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, vb frumos cu el, fa-l sa inteleaga ca ai nevoie si tu de un prieten, ca nu mai esti copil mica, esti deja o adolescenta si nu e nimic rau in a avea prieten, poarta-te constiincios, invata bine, fa treaba prin casa, ca sa vada tatal tau ca esti de incredere si poti avea un prieten...

| Crisu_8081 a răspuns:

Adu-l pe prietenul tau acasa sa-l cunoasca tatal tau... poate asa se va linisti si va accepta ideea.Si ar fi bine sa o ai pe mama ta ca aliat!happy

kratos
| kratos a răspuns:

Ar fi bine sa-i dai exemple care sa coincida cu tineretea lui si sa-i spui ca tatal este tata si iubitul iubit si ca tu simti nevoia sa ai pe cineva langa tine.

| ela84 a răspuns:

Ar trebui sa vb cu mami tau in primul rand; mamele sunt mai intelegatoare; apoi cu as.mamei tale va accepta si tatal tau; poate mai greu dar daca tipul e ok nu ar avea pentru. ce sa se impotriveasca.Succes!

| sHock a răspuns:

Roxy?
hmm...
daca esti cine cred eu,,,, nu prea cred ca ai cum sa il fac pe taica'tu sa accepte asta vreodatasad