| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa il fac sa ma ceara de nevasta?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Daca te iubeste si te vrea... te va cere singur.la momentul potrivit, cand va fi el pregatit!
Daca incerci sa-l constrangi sau sa-i sugerezi asta, prin orice mijloc... s-ar putea sa il sperii!
Nu incerca sa grabesti lucrurile, important este sa va intelegeti, sa va iubiti!
Daca il presezi, risti sa il pierzi! Majoritatea barbatilor sunt stresati la gandul casatoriei...asa ca nu-l grabi!

13 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

... daca crezi ca hartia va va lega, nu e ok! Uita-te la Dan Bittman, are TREI copii cu. si nu-s luati clasic! Psiho

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

E o problema aici. Cu cat esti tu mai disperata, cu atat el va fugi in directia opusa. In general cu cat pari mai neinteresata de problema cu atat mai sigur va fi el sa prinda. Barbatii sunt in general vanatori... vor sa obtina cu greu... ca sa pretuiasca. Tot ce e prea usor dobandit nu este pretuit la adevarata valoare. Nu pot sa-ti spun prea multe. Depinde foarte tare de firea lui si de relatia voastra de pana acum. Da alta data mai multe amanunte.

mlm
| mlm a răspuns:

Pai tu nu trebuie sa faci cam nimic, lasa-l pe el sa ia decizia asta, cu cit te vede ca esti mai plictisitoare cu tema aceasta va incerca sa te indeparteze, deci lasa sa faca el primul pas.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Obliga-l... te cred in stare! daca poti sa intrebi asa ceva...laughing
Poate el nu vrea sa ii fi nevasta...laughing

| stardeea a răspuns:

Pai ii pui un somnifer in cafea, ceai, bere, il legi de un scaun dar il legi bine, iti ei o bata de baseball, 2, 3, 4, galeti de apa cu gheata si incepi.
1. torni prima galeata si ii spui ca doar inceputul
2. ii dai o bata de baseball peste picioare sau unde vrei tu
3. il intrebi "ba, cretinule cand ma ceri de nevasta"
4. s-ar putea sa fie ametit
5 m-ai toarnei o galeata de apa
Si ce mai ce continua asa pana te cere... apoi nu il dezlega cheama primaru, martori, si pune-l sa semneze

| mihalitza a răspuns:

In primul rind, arata-i ca il iubesti.In al doilea rind, discuta cu el si fa-l sa inteleaga ca ai vrea sa-l ai linga tine toata viata... Daca si el te iubeste sigur te va cere!

| madalina3005 a răspuns:

Eu cred ca ne-ai dat prea putine delatii...conteaza varsta f mult... da, sunt convinsa ca va iubiti insa...crezi ca sunteti suficienti de maturi sau ca asta este ceea ce-ti doresti cu adevarat? Gandeste-te la responsabilitatea care vine o data cu casnicia...Si asa cum cred ca ti s-a mai spus, nu-l forta, da-i timp si cu siguanta te va ruga sa va petreceti restul vietii impreuna, daca asta este ce-si doreste si el.

| samur1 a răspuns:

Daca crezi ca ar fi partida potrivita cred ca ultimatumul este cea mai potrivita solutie, (ori, ori), daca nu o face inseamna ca nu vrea sa-si asume responsabilitati...si nu te doreste cu adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ii forta mana, ai sa fii dezamagita dupa aceea.lasa lucrurile sa decurga de la sine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai cam aceiasi problema o am eu, astept dar m-am cam plictisit...nu mai ma cere odata de nevasta.am incercat in multe feluri sa-i dau de inteles asta ca mi-as dori dar parca l-am cam speriat saracul. el are 37 si o relatie terminata rau dar nu a mai fost casatorit si nu inteleg de ce e asa de speriat, se comporta ca un adolescent...parca ar vrea sa mai treaca timpul.

| ladyinredsaunegru a răspuns (pentru anonim_4396):

E din cauza mamei lui problema, ea la speriat asa ca sa nu il piarda

| ladyinredsaunegru a răspuns:

Stiu fiecare femeie vrea rochia aia alba care o viseaza zii si noapte..totusi in primul caz gandeste-te daca e chiar el ceia ce vrei, daca e ceia ce vrei atunci ce sa zic propune-i un dialog si daca evita dialogul referitor la nunta dai papucii ca e golan si vagabond