| mihaimadalina a întrebat:

Cum sa îmi fac părinții să mă lase la Brașov?
Acolo e verisoara mea...e mătura..are 33 de ani.
Eu am 12.
Nu vor să mă lase pentru că stau pe afara până pe la 1 noaptea, dar stau la o casă alăturată.
Cum sa îi conving?

4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Poate n ar mai trebui să convingi. Oamenii care încearcă să convingă in favoarea lor, devin manipulativi. Nu cred ca ar trebui să pleci de acasa fără să fi supravegheat de ei. N ai nici macar 14 ani. Ai nevoie de buletin. Abia de la 15 se considera ca esti răspunzător pentru faptele tale.

| Fleiby a răspuns:

Tine-te de capul lor pana te lasa. e misto sa stai afaar pana la 1 noaptea as vrea si eu

| mihaimadalina explică (pentru Fleiby):

Știi e ușor să doi sfaturi, dar e greu să le urmezi, încerca și tu asta...
Sigur ai vreun loc pe unde e mare destrăbălare, fă și tu asta.
Tine-te de capul lor.
Sau mergi la bunici, stii că bunici te lasă să faci ce vrei, găsești o prietena care aparent sta afară toată ziua?
Mulțumesc pentru răspuns și baftă și ție laughing

| manoah2000 a răspuns:

Eu zic sa iti asculti parintii pentru ca stiu ei de ce nu te lasa... Nu ai nici MACAR 14 ani ca sa raspunzi partial de ce faci, parintii raspund pentru tine pana la 18. Asa ca tu asculta-i pentru ca ei eu trecut pe acolo iar tu esti abia la inceput!
Sper ca nu te-am suparat...