| GLA a întrebat:

Cum sa iti stapanesti gelozia cand iubita ta are prieteni baieti si o suna mai mereu, telefonic, pe camera, adica nu suport deloc si nu am cum sa ii interzic ca suntem d-abia cuplati si clar nu sunt inca in masura sa ii cer sa o rareasca cu aia, voi cum ati proceda?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ii lasa sau o las eu. In femei nu poti avea incredere pentru ca mint intruna

| sabin89 a răspuns:

Nu mi-aş stăpâni gelozia deloc. I-aş da papucii şi la revedere!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu nu m-as combina cu una dependenta de atentie.
Cand am avut asa ceva, m-am retras. Cu prietena ei cea mai buna.

| doctorandus a răspuns:

Mergi la psiholog.

| Catrice a răspuns:

Se numește autocontrol, recomand dacă nu îl posezi.

| SilentRain a răspuns:

De ce să sufere alți când problema e la tine
Daca ai avea încredere în tine nu ai mai fii gelos, ești toxic daca impui cuiva să trăiască așa cum vrei tu
Mai te despărți de ea de cat sa ii freci creier in cap

| Legion7X a răspuns:

Prietene fete, eu zic că este ok, cu băieți ce ar putea vorbi așa interesant? Când se va cupla cu unul pe bune, nici nu îți vei da seama ce vorbesc la telefon prntru că te obișnuiește cu chestiile astea. Ai putea să îi ceri frumos să termine, nu merge aia este. Gasești și tu una mai singuratică, retrasă. Îi place probabil să își facă mai mulți prieteni băieți. Aici Intervin glume și alte chestii etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As juca cu aceeași moneda ca sa deschidă ochii și sa și puna niște semne de întrebare.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Vai de tine fratele meu vai de tine dumnezeu sa-ti dau putere

| Țoglă a răspuns:

Fii foarte iubăreț la început(câteva luni). Iar după ce aveți discuția cu problema pe care te deranjează și nu se abține, poartă-te indiferent.
Pe engleză i se spune lovebombing și este o tehnică de manipulare.

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Ii dai papucii... adica hai sa fim seriosi, ce ar putea discuta ea asa de interesant cu aia? Nu ca as fi eu 100% impotriva faptului ca partenerul sa aiba prieteni de sex opus, insa parca nu mi-ar pica nici mie bine stiind ca ea vorbeste casual cu indivizi pe care poate nici nu ii cunosc si nu fac parte din cercul nostru comun de prieteni. Gelozia ta e bine intemeiata, nu tu esti cel cu "probleme".

| Daz01 a răspuns:

În primul rând și cel mai important aspect este să ai încredere în tine. Fata te-a ales pe tine pentru că pe tine te place și în tine vede partenerul ideal, nu unul dintre prietenii ei pe care, cel mai probabil, îi vede doar ca pe simpli prieteni și atât.
Totuși, discută cu ea și spune-i că te deranjează.