| abcdc a întrebat:

Cum sa-mi conving parintii sa ma dea la meditatii la geografie? necesit, pentru ca stiu ca nu sunt capabila sa invat si nici sa acumulez in timp asa scurt intreaga materie, plus ca am bacul, plus ca profeasoara noastra si-a batu joc de noi 4 ani de zile.au posibilitati, dar pur si simplu nu vor.prefera sa investeasca banii in altcevasad

4 răspunsuri:
| alexandrakarina a răspuns:

Daca nu reusesti sa iti convingi parintii sa te dea la meditatii incearca sa inveti singura geografia nu e materie grea...ia o harta a lumii si invata intai partea introductiva dupa aceea du-te pe partea mai complicatahappy

| SingleStarOnTheSky a răspuns:

Ai putea sa le explici ca ai foarte nevoie de cunostinte la geografie pentru ca degeaba iei 10 la mate, romana si la o limba straina, daca nu treci la geografie.Adica,stiu ca iti iese 8 in cazul asta, dar nu cred ca ei ar fi prea bucurosi. Explica-le ca tu iti doresti foarte mult sa inveti geografie si ca iti pare foarte rau ca ai avut o profesoara care nu trebuia sa fie lasata sa predea.Incearca! Daca nu,incearca sa inveti tu din atlase,manuale,internet, poate chiar si televisorul.Iar daca parinti tai te vor vedea chinuiindu-te asa big grin, poate ca isi vor schimba parerea si iti vor angaja un meditator.Multa bafta!kiss

| DNSK a răspuns:

La geografie?! uau.la materii fixe, romana.da geografie? incearca sa nu inveti k pe o poezie.stai cu harta cu prietenul meu google in fata in timp ce inveti! podisul dobrogei: ok unde mama lui ii? iei harta, cum arata? google.si inveti despre el stiind si cum arata si unde ii.grupa muntilor nu stiu care! cum ii acolo? poze! unde is ei? intre cine si cine...incearca sa inveti asa.sa vezi daca merge. tara-i frumoasa nu cred sa t dezageasca cand stii si vezi ce inveti! bafta!

| doc69 a răspuns:

Iti dau o metoda de invatat incearca.da rezultate.desen si in interior partea economica dupa ce pui celelalte.o sa vezi ca memoria vizuala te ajuta ff mult.